MENU

У МЗС прокоментували прийняття Генасамблеєю ООН резолюції проти мілітаризації Криму

302 0

У МЗС прокоментували прийняття Генасамблеєю ООН резолюції проти мілітаризації Криму

Підтримана Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй оновлена резолюція проти мілітаризації Криму, Чорного і Азовського морів Росією стане важливою складовою зусиль з деокупації півострова.

Про це повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Зокрема, в українському зовнішньополітичному відомстві висловили вдячність усім державам, які підтримали схвалення 9 грудня 2019 року Генеральною Асамблеєю ООН посиленої резолюції "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів".

У МЗС заявили, що "резолюція засвідчила глибоке занепокоєння міжнародного співтовариства триваючими діями РФ з мілітаризації Кримського півострова, серед іншого, розміщенням озброєння та військової техніки, здатних нести ядерну зброю, та проведенням незаконних військових навчань".

Читайте також: Трамп із Лавровим поговорять про Україну в Білому домі

Українські дипломати відзначили, що такі дії Росії загрожують стабільності у Чорноморському регіоні і поза його межами, а також матимуть негативні довгострокові екологічні наслідки.

Також, зазначили у МЗС, в ООН привітали звільнення Росією 24 членів екіпажів трьох кораблів ВМС України, але через повернення кораблів Україні у неналежному стані, Асамблея закликала Росію невідкладно та без будь-яких умов повернути їхнє обладнання та озброєння.

Разом з тим, міжнародне співтовариство підтвердило чітку позицію щодо неприпустимості непогоджених з Україною візитів на Кримський півострів, а також закликало РФ припинити спроби розповсюдити свою юрисдикцію над ядерними об’єктами та матеріалами в Криму.

Читайте також: Коломойський, "Нормандія" та ризики турборежиму: що найбільше непокоїть Захід в Україні

"Оновлена резолюція є важливою складовою зусиль України з деокупації тимчасово окупованих територій нашої держави, а також відновлення безпеки та стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів", – підсумували дипломати.

Нагаждаємо, 9 грудня Генасамблея ООН підтримала оновлену резолюцію проти мілітаризації Росією окупованого Криму, Чорного і Азовського морів. За резолюцію проголосували 63 країни-члени ООН, проти – 16 і утримались – 66.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини