MENU

Резолюція про мілітаризацію Криму. Що вирішили в ООН?

568 0

Резолюція про мілітаризацію Криму

Те, що резолюцію прийняли під час Нормандського саміту – простий збіг. Але добре, що так сталось, бо це важливий фактор насамперед силового впливу, пише Роман Безсмертний у блозі для НВ.

Нова резолюція ООН по Криму – дуже серйозна та важлива річ. Зауважте, що це рішення не Ради Безпеки, а Генасамблеї, і вони приймаються загалом по ситуації у світі та, як правило, раз на рік. Дуже рідко Генасамблея робить винятки, ось як це було з резолюцією по кримських татарах, а тепер і мілітаризацією Криму. І деякі з країн на кшталт Китаю та Білорусі проголосували проти саме тому, що резолюція приймається не в рамках великого щорічного комплексу, а як виняток.

Читайте також: У МЗС прокоментували прийняття Генасамблеєю ООН резолюції проти мілітаризації Криму

Це свідчить про те, якого значення Генасамблея надає ситуації, що склалась в Криму. Де в штучний спосіб, завозячи населення, змінюють його склад, про що вже не раз говорилося. А сам острів тим часом перетворюється на плавучий мілітаризований склад, перенасичений ПВО-шними системами, ракетними комплексами. Йдеться фактично про формування південно-західного групування збройних сил РФ, що можна віднести до категорії сучасних космічних військ, які спрямовані відразу в трьох напрямках: Європа, Північ Африки та Близький Схід. Згадайте, з чого почалась участь Росії у війні в Сирії - зі стрільб з акваторії Каспійського моря.

І Сирія не випадково не підтримала цю резолюцію. Ті 19 країн, що виступили проти, в основному є сателітами Росії, якось причетні до ситуації, знаходяться в орбіті впливу чи на газовій голці РФ. Причому, це частина як пострадянських країн, так і тих, із якими Путін намагається вибудувати економічні, політичні союзи. В тому числі, щоб закласти нові конфлікти у світі, будь це Сирія, Близький Схід чи європейський континент.

Читайте також: Коломойський, "Нормандія" та ризики турборежиму: що найбільше непокоїть Захід в Україні

Те, що резолюцію прийняли під час Нормандського саміту, як на мене, простий збіг. Але добре, що так сталось, бо це важливий фактор насамперед силового впливу. І те, що дуже багато держав це підтримали, є дуже серйозним.

Курка по зернятку кує перемогу – про цей випадок треба сказати саме так. Так само як інші юридичні перемоги України – у питаннях Нафтогазу, порушенні прав людини – ця резолюція фіксує юридичний факт мілітаризації півострова. Це означає порушення угод, які підписувались Росією щодо розповсюдження звичайного та іншого озброєння. А той факт, що відбувається штучна зміна складу населення, є дуже серйозним порушенням прав людини і основоположних міжнародних документів з цього напрямку.

Все це розкриває можливості не тільки до введення нових санкцій, а і юридичного переслідування Росії, що фінансує тероризм та поводитися в такий спосіб.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини