MENU

Науковці зробили найбільш детальний знімок першої міжзоряної комети, котру відкрив українець

574 0

Міжзоряна кометаІлюстративна світлина

Орбітальна обсерваторія Hubble отримала нові знімки 2I / Borisov: першої міжзоряної комети. Фотографії були зроблені в останні моменти перед її максимальним зближенням із Сонцем, відзначили астрономи.

Поки це найбільш детальні знімки комети 2I / Borisov, інші можна буде отримати тільки в кінці грудня 2019 року, коли об’єкт підійде ще ближче до Сонця – на відстань у 290 млн км.

Науковці зробили найбільш детальний знімок першої міжзоряної комети, котру відкрив українець (фото)
Вчені швидко визначили, що це був другий міжзоряний об’єкт, який, як відомо, відвідав нашу Сонячну систему, після знаменитого астероїда Оумуамуа. Він же є першою міжзоряною кометою. Незвичайна форма траєкторії 2I / Borisov однозначно свідчить про те, що комета не могла зародитися в Сонячній системі.

Читайте також: Вчені вперше в історії людства спробують змінити курс астероїда

Відтоді астрономи знімають комету, коли вона наближається до Землі, її можна побачити більш докладно. Перші спостереження від Hubble прийшли в жовтні, а нові зображення надійшли в листопаді і грудні, пропонуючи кращий погляд на розмір і інші деталі зоряного мандрівника. Коли був зроблений цей знімок, об’єкт перебував на відстані 326 млн км від Землі. Вчені можуть тепер використовувати це та інші спостереження, щоб дізнатися більше про комету.

Перша міжзоряна комета 2I / Borisov

"Hubble дає нам найкращий показник розміру ядра комети Борисова, яке є дійсно важливою частиною комети", – сказав Девід Джевітт, професор планетології і астрономії в університеті Каліфорнії, чия команда зберегла чіткі зображення цієї першої міжзоряної комети.

Читайте також: Унікальні кадри – NASA зафіксували зіткнення двох масивних галактик

"Дивно, але наші знімки Hubble показують, що її ядро приблизно в 15 разів менше, ніж припускали попередні дослідження. Радіус менше, ніж пів кілометра. Це важливо, тому що знання розміру допомагає нам визначити загальне число і масу таких об’єктів в Сонячній системі і в Чумацькому Шляху. Комета Борисова – перша відома міжзоряна комета, і ми хотіли б знати, скільки їх ще", – відзначають астрономи.

Тепер вчені очікують побачити інші міжзоряні об’єкти і порівняти їх з двома таємничими об’єктами, які вони вже змогли побачити.

Додамо, Геннадій Борисов – український астроном, співробітник Кримської станції Астрономічного інституту імені Штернберга МГУ, понад 10 років вивчає космічні об’єкти і збирає телескопи. Перше відкриття комети зробив у 2013 році. Відтоді Борисов відкрив ще сім комет. Комету C / 2019 Q4 він виявив 30 серпня 2019 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Opinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини