Вчені розробили унікальну технологію, котра здатна припинити тестування ліків на тваринах
Дослідники з Іллінойського університету в Урбані-Шампейн розробили складні тривимірні структури, що складаються з окремих нервових клітин, які можна буде використовувати для тестування ліків, вивчення мозку та розробки "біокомп’ютерів", пише Оpinion.
Так, кожна тривимірна структура складається із сотень або тисяч нервових клітин та занурена в гідрогель чи фібрин.
Сама ж технологія розміром всього від 1 мм до 1 см. Ці структури не мають каркасу, завдяки чому можуть утворювати різноманітну форму, зокрема й ділянки людського мозку.
Читайте також: Народжені з заморожених ембріонів діти мають більший ризик розвитку раку – дослідження
Фахівці модифікували нейрони, зробивши так, щоб вони активувалися під дією синього світла. Це дає змогу дослідити функції окремих клітин і створювати біологічні пристрої для обробки даних.
Розроблені структури зможуть застосовувати для перевірки лікарських засобів на безпеку та ефективність, що дасть змогу припинити вимушені тестування ліків на тваринах.
Читайте також: Науковці довели, що електронні сигарети збільшують ризик розвитку хвороб легенів – багаторічне дослідження
Крім того, дослідники сподіваються використати тривимірні структури ще й для того, аби краще зрозуміти роботу людського мозку та причини таких захворювань, як хвороба Альцгеймера.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки