MENU

Дякувати мільйонами наших податків електоральним попутникам і просто приємним людям – це чистої води російщина, тобто дикунство, – Іванов

960 0

Сергій ІвановЖурналіст і блогер Сергій Іванов

Щодо зарплат окремих державних та навколодержавних персон.

Бачу, шановне ком'юніті розділилося на два табори – тих, хто за, і тих, хто проти. Знаєте, огульна пролетарська ненависть до чужого благополуччя мені огидна так само, як і огульний одобрямс. Тому, позаяк мене не влаштовує категоричність обидвох сторін, візьму на себе сміливість висловити окрему думку з цього приводу.

Узагальнення – це завжди маніпуляція. Чого б воно не стосувалось. Кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, адже обставини конкретного факту надто унікальні, аби можна було екстраполювати їх на схожі випадки.

Скажімо, чи можна порівнювати логічність виплати високих зарплат керівництву НАК "Нафтогаз" і екснардепу Лещенку? Звичайно, ні. Хоча б тому, що в першому випадку – це плата за ефективну роботу (інше питання – можемо ми собі дозволити такий менеджмент чи треба шукати трохи аскетичніший). В другому випадку – це хабар, плата за лояльність не лише Лещенка, який пролетів скрізь, мов фанера над Подолом і залишився безробітним, а й афільованого з ним інтернет-ресурсу, який наразі демонструє нелюдську толерантність до нової влади, штампуючи інтерв'ю з її лідерами, фільтруючи негатив у новинах та підтримуючи фантасмагоричні версії МВС у справах про вбивства своїх колег.

Читайте також: Остап Дроздов: Більшість населення настільки зіпсуте "життям в Україні", що воно не здатне до життя в справедливому цивілізованому режимі

Простіше кажучи, редакційна політика цього ресурсу має прямий зв'язок з кар'єрним благополуччям його виплоду, і $25 тисяч на місяць плюс посада в Наглядовій раді "Укразалізниці" – дуже незначна плата за всі бонуси, які додаються до його, перепрошую, постаті.

Це взаємовигідна угода, яка дозволить владі контролювати медійну активність Лещенка та його колег, а самому Лещенку – нарешті віддати фейковий борг мамам, врешті-решт легалізувавши елітні апартаменти на Франка, у квадратні метри яких він зарив свою репутацію.

Читайте також: Увеличением зарплат министров и депутатов коррупцию не вылечить – финансист

Протилежний приклад – випадок з міністром освіти Новосад, яка заявила, що не може жити за 36 тис. грн на місяць. Ця заява дуже обурила суспільство, мовляв, а ти поживи на пенсію чи на мінімалку, як багато хто. Це суто радянський приклад виверження жовчі, який не має жодного раціонального обґрунтування.

Міністр, який на відміну від згаданого вище блогера, мусить дійсно працювати, і від ефективності праці якого залежить майбутнє дітей, не може отримувати в 12 раз менше, це неправильно. Так само неправильно, як і 40 тис. грн, виплачених Лані Зеркаль (вона, нагадую, перемогла Росію в Гаазі) після звільнення з посади.

"Платіть високі зарплати, – кажуть єврооптимісти, – і ніхто не крастиме". Не сперечатимусь, але де гарантія, що високі зарплати гарантують відповідний результат. Скажімо, гендиректор "Укрпошти" Смілянський, який так само отримує страшні суми, за роки керування установою не зробив нічого, що могли б відчути клієнти.

Читайте також: Гадки не маю, яким чином у центрі Києва опинилася вся ця макабрична луганська благодать – блогер про сервіс Укрпошти

Відділення пошт залишилися свинарниками, а сервіс безкомпромісно дотримується руандійських стандартів. Нещодавно у мене взагалі виникла конспірологічна теорія, що "Укрпошту" не вбивають навмисно лише для того, щоб її комерційні конкуренти виглядали божественно прекрасними на тлі цього державного убозтва.

Ще один високооплачуваний пасіонарій, Мустафа Найєм, якого зелена хвиля занесла в "Укроборонпром", наче щось і робить, але що саме, з огляду на специфіку установи – невідомо. Ніби щось комунікує. Більше як місяць тому я пропонував йому прийти на інтерв'ю, розповісти про роботу, про реформи, про зарплату. Він погодився, навіть запросив до себе в офіс, а потім зник. Ну, не знаю – не знаю. Якщо він роботу виконує так, як обіцянки, то у нас проблеми.

Можна зробити цей /за фб-стандартами/ лонґрід втричі довшим, але, думаю, моя позиція вам зрозуміла. Можна й потрібно платити притомно високі зарплати. Але лише тим, хто працює ефективно. А дякувати мільйонами наших податків електоральним попутникам і просто приємним людям – це чистої води російщина, тобто дикунство.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ІВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини