MENU

Чим особливий Давос-2020

362 1

Чим особливий Давос-2020?

5 десятиліть Давос збирає представників бізнесу та влади усього світу задля вирішення стратегічних питань. І саме на цьому майданчику 20 років тому Кофі Анан, тодішній очільник ООН, запропонував об’єднати бізнес та ООН задля того, щоб "дати глобалізації людське обличчя". Основні теми Давосу 2020: гуманніші способи ведення бізнесу, робочі місця майбутнього, нові технології на благо населення, збереження біорізноманіття, протидія зміні клімату і досягнення цілей сталого розвитку. Останні теми стали основною і провідною темою цьогорічного форуму.

Новий підхід ведення бізнесу від ЄС

На відкритті форуму виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен. Вона висловила переконання, що стала економіка можлива, а виробництво і протидію зміні клімату важливо поєднати. “Занадто довго людство брало ресурси з навколишнього середовища і повертало в неї лише відходи. Прийшов час "нового капіталізму", який більше не є капіталізмом акціонерів, який існує, щоб приносити дохід. Особлива роль сьогодні відведена неурядовим і некомерційним організаціям з небайдужими людьми, метою яких є поліпшення різних аспектів життя сучасного суспільства", – сказала голова Єврокомісії. З цією метою планується запуск SDG 500 – інвестиційного фонду для досягнення Цілей сталого розвитку.

У Давосі назвали найбільші ризики для бізнесу: кліматична криза, економічна конфронтація, політичні конфлікти, кібератаки.

Таким чином, зміна клімату зазначається як проблема, від якої залежить сьогодення і майбутнє. Найвпливовіші компанії Європи та США розробляють програми по протидії зміні клімату, тим часом в Україні, цей ризик навіть не входить до топ-5 викликів, які загрожують розвитку бізнесу.

Читайте також: Зачем наши люди из года в год ездят в Давос?

Згідно доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (IPCC), якщо світ, та бізнес зокрема, продовжить працювати так як зараз, то нам не вдасться втримати підвищення температури в межах 1,5 градуси Цельсія. У разі підвищення середньої глобальної температури більш ніж на 2°C, що є максимальним значенням, прописаним в Паризькій угоді з клімату, родючі землі у багатьох країнах перетворяться на пустелі, посухи і екстремальні погодні явища траплятимуться частіше. Від цього постраждають фактично всі сектори бізнесу, адже вони так чи інакше пов’язані з природними ресурсами. Єдиний вихід — об’єднати зусилля бізнесів для протидії викликам та адаптації до кліматичних змін. У найближчі 5 років багато країн відчують на собі відлуння цієї екологічної катастрофи. ГД ООН пропонує бізнесам приєднатись до амбітної програми з протидії зміні клімату "1,5 градуси".

Фото Reuters

Медіазона UN Global Compact у Давосі

У режимі "наживо" відбувся ряд панельних дискусій із генеральними директорами великих бізнесів, керівниками громадських організацій, активістами. Основний меседж – бізнес як ніколи усвідомлює важливість сталого розвитку і готовий діяти. Порада підприємствам, що хочуть долучитися – побачити у сталому розвитку величезну вигоду для бізнесу. 

Гендерна рівність

Червоною лінією багатьох виступів проходить тема гендерної рівності. Ціль №5  по пріоритетності виходить на один рівень із питанням клімату.

Зокрема, Ліз Кінго, Генеральний директор  Глобального Договору, визначає Гендерну рівність та зміни клімату основними викликами на сьогодні і закликає бізнес та некомерційні організації забезпечувати для жінок квоту мінімум 30 відсотків серед найманих працівників та у правлінні компаній.

Читайте також: "Йо, мать чесная! Зараз піду платити". У Давосі українець припаркував джип на тротуарі – отримав 150 євро штрафу. ВІДЕО

Тема боротьби за гендерну рівності піднімається багатьма організаціями та експертами. Наводимо деякі тези: "Якщо ти хочеш виграти, тобі потрібна розрізнена команда", "нам потрібні таланти" в контексті того, що час "білих чоловіків" пройшов.. Рівний доступ чоловіків та жінок до можливостей забезпечить компанії талановитими працівниками та інноваторами.

Катя Іверсен, президент Women Deliver жартівливо зазначила: "Стереотипний образ справжнього чоловіка: високий, сильний, з великими грошима. Але багато чоловіків з мого оточення не відповідають цьому образу. Гендерні стереотипи нікому не йдуть на користь".

UN Global Compact та Мережа Глобального договору в Україні впроваджують та реалізують проєкти, спрямовані на досягнення цілі №5 – Гендерна рівність.

Залучення молоді до Цілей сталого розвитку

У досягненні Цілей сталого розвитку світ сподівається на молодь. Проте, сама молодь потребує захисту.

Світ стрімко змінюється, постійно виникають труднощі і нові виклики, внаслідок чого молодь часто не може зорієнтуватись та зрозуміти, чого очікувати за 10-15 років. Систематичний стрес є причиною збільшення психічних захворювань, як клінічних, так і ситуативних. За світовою статистикою 75% всіх діагностованих психічних захворювань є депресія, і перші прояви з’являються ще до віку 24 роки.

Чи можемо ми щось зробити? Звісно, але це не питання однієї організації, це – справа всіх. Багато що залежить від ставлення до стану психічного здоров’я у культурі, адже в деяких країнах ця тема – табу. За дослідженнями YMCA саме можливість бути почутим і прийнятим є найважливішим для молоді з психічними розладами.

"Як можна реалізувати глобальні цілі, якщо молодь не здорова?" наголошує Карлос Санве, Генеральний секретар Світового Альянсу YMC.

Тема психічного здоров’я молоді не в ТОПі обговорюваних тем, але повне її ігнорування відгукнеться наслідками для всіх. Закликаємо долучатись до відповідних проєктів та знімати табу з даної теми.

Цілі сталого розвитку – тренд

“17 Цілей сталого розвитку” є не просто впізнаваним гаслом, це – дороговказ для все більшої кількості успішних бізнесів. А саме досягнення Цілей стає підґрунтям для партнерської співпраці компаній та результативних союзів.

Об’єднання бізнесу заради кращого світу, працюючи на досягнення цілей, дає можливість для створення наступних бізнесів.

Так, start-up TOGETHERBAND, реалізуючи кілька цілей сталого розвитку, виготовив продукт, що сам по собі популяризує Цілі. Це браслети, виловлені із перероблюваних матеріалів, а їх кольорова гамма відповідає кольорам SDG`s. Партнером проєкту виступила компанія UBS, співробітники якої по всьому світу надягають прикрасу пропагуючи сталий розвиток. А на додаток, привертають увагу клієнтів, закликаючи приєднуватись до ідеї.

Наступна міжнародна зустріч лідерів пройде у Нью-Йорку 15-16 червня, де весь фокус буде зосереждений на досягненні Цілей сталого розвитку бізнесами та державами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тетяна САХАРУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини