MENU

Страх, бунт та каміння у вікна автобусів: що пише західна преса про Україну й протести у Нових Санжарах

834 4

Страх, бунт та каміння у вікна автобусів: що пише західна преса про Україну й протести у Нових Санжарах

Світова преса відреагувала на ситуацію з евакуйованими з Ухань українцями і протестами в Нових Санжарах, пишуть Факти.

Так, стаття "Українці кидають каміння в евакуйованих з Китаю на шляху в карантин на тлі страхів перед коронавірусом", перебувала на четвертому місці в топі найпопулярніших матеріалів на сайті авторитетного американського видання Time.

Як говориться в статті, спроби України розмістити на карантин понад 70 осіб викликали хаос і опір місцевих жителів. Демонстранти, "багато хто з яких здавалися п'яними", блокували дорогу, спалювали шини та вступали в сутички з поліцією.

Наводяться слова міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що це "сором на весь світ" і цитата міністра охорони здоров'я Зоряни Скалецької, яка прийняла рішення в знак солідарності провести два тижні на карантині в Нових Санжарах: "Паніка і неприйняття, негатив і агресія дуже мене вразили. Ще більше вони вразили людей, евакуйованих з Китаю".

Читайте також: Вчені виявили причину швидкого поширення коронавірусу COVID-19

Статтю "Коронавірус: В Україні спалахнули бунти, коли евакуйовані з Китаю вирушили на карантин" розмістило на своїй першій шпальті інтернет-видання DW (Deutsche Welle, "Німецька Хвиля"). 2Українці глибоко не довіряють своєму уряду, оскільки країна загрузла в корупції і має слабку систему охорони здоров'я", – пише видання. І нагадує, що Україні доводиться боротися і з епідемією на кір, оскільки багато хто відмовляється вакцинуватися самі і прищеплювати своїх дітей.

Читайте також: Без паники и столкновений: как встречала эвакуированных из Китая Великобритания. ФОТО

Британське видання The Guardian у статті "Україна: запеклі сутички в той час, як місцеві кидають камені в автобус з евакуйованими від коронавріуса" зазначає, що українська влада запевнила, що всі пасажири на борту літака з Китаю двічі пройшли перевірку на вірус перед польотом. Але цього "виявилося недостатньо для того, щоб втихомирити протестуючих". Демонстранти закликали відправити виснажених довгою дорогою евакуйованих на карантин в менш густонаселене місце. Один з них запропонував розмістити їх в Чорнобилі. А інший закликав прийняти їх у себе вдома президенту Зеленському, якщо він дійсно впевнений в тому, що вони не представляють небезпеки.

Тим часом агентство Associated Press відзначає, подібна ситуація може виникнути не тільки в Україні – паніка шириться світом швидше самого вірусу.

"Страх шириться, як цунамі... Вагони метро Токіо і Сеула виглядають більше схожими на відділення лікарень, з арміями пасажирів в масках, які кидають злісні погляди при найменшому звуці кашлю або чхання .. Власник південнокорейського ресторану в китайському районі каже, що число відвідувачів впало на 90%. У вас більше шансів виграти в лотерею, ніж купити медичну маску в деяких регіонах Азії. Скасовуються конференції та заходи – від Пекіна до Барселони і Бостона. Сварки в Японії. Бунти в Україні...", – пише AP, нагадуючи, що в японському місті Фукуока спалахнула сварка між двома пасажирами метро – через те, що чоловік без маски почав кашляти. А його сусід натиснув кнопку тривожного виклику.

"Страх – дуже сильна емоція ... Він змушує людей мислити ірраціонально", – наводить агентство слова вчительки з Тайваню. "Страх може заподіяти більше шкоди, ніж вірус", – попереджає прем'єр-міністр Сінгапуру Лі Хсьен Лунг.

Про паніку і протести в Україні писали також Бі-бі-сі, Forbes і багато інших провідних ЗМІ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Факти


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини