Росія активно роздає свої паспорти українцям з окупованих територій, але пенсії платити не поспішає
25 лютого в інтерв’ю liga.net. Олексій Данілов заявив, що у розпорядженні Ради нацбезпеки і оборони України є списки жителів окупованого Донбасу, які вже отримали російські паспорти.
"У нас, до речі, є списки всіх українських громадян, які отримали ці паспорти", – зазначив він.
Крім того, секретар Ради нацбезпеки і оборони України повідомив, що за його даними, російські паспорти отримало приблизно 156 тис. жителів тимчасово окупованого Донбасу.
За словами Данилова, Росія фактично шантажує жителів окупованих територій Сходу України, погрожуючи невиплатою зарплати, якщо вони не оформлять російських паспортів.
Поінформованість секретаря РНБО не може не викликати позитивних емоцій. Ці настрої підсилює і факт наявності у української сторони списків мешканців окупованих територій, які стали власниками паспортів РФ.
Читайте також: Российское правительство решило упростить получение гражданства для жителей четырех стран
Утім, за інформацією керівниці Головного управління з питань міграції міністерства внутрішніх справ Росії Валентини Казакової, у 2019 році 227 тис. жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей отримали громадянство РФ.
За її словами, в пункти прийому документів на території РФ від мешканців окупованих територій Сходу України надходить до 1,5 тис. пакетів документів на день для оформлення паспорта громадянина Росії.
Варто зазначити, що громадянство Росії у 2019 році отримали майже 500 тис. осіб, що у 2,5 рази перевищує середньорічний показник за останні 10 років. За словами глави МВС РФ Володимира Колокольцева, в гуманітарних цілях окремим категоріям іноземних громадян, в тому числі жителям Донецької та Луганської областей України, був спрощений порядок прийому до громадянства.
Нагадаю, що 24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким спрощується процедура отримання російського громадянства для жителів окремих районів Донецької і Луганської областей.
Крім того, нещодавно російський уряд схвалив зміни до закону про громадянство, згідно з яким громадяни України та Білорусі на підставі заяви можуть бути визнані носіями російської мови без співбесіди та іспиту.
Звертаю увагу, що в жовтні 2019 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" оприлюднив інформацію, що РФ прийняла рішення про значне збільшення фінансування тимчасових міграційних відділів, які розташовані на українсько-російському кордоні і займаються видачою російських паспортів мешканцям непідконтрольної частини Донбасу і не тільки.
Фінансування збільшили в 11 разів – до 1,1 мільярда рублів, тоді як раніше було близько 100 мільйонів. У планах РФ видати до 2021 року 400 тисяч своїх паспортів мешканцям України. Про загрозливу тенденцію паспортизації свідчать наміри відкрити в ОРДЛО п’ять додаткових міжрайонних пунктів прийому документів для отримання паспортів РФ: два пункти у Донецьку і по одному в Горлівці, Єнакієво та Макіївці, що дозволить обслуговувати додатково по 200 осіб на добу.
Читайте також: "Спрячьте и не показывайте": на границе РФ жительнице "ДНР" показали реальное отношение к выданным в "республике" паспортам
Примітно, що у Пенсійному фонді РФ вже заявили, що призначення російських пенсій можливо тільки після переїзду до Росії на постійне проживання. Мешканцям окупованих територій, незважаючи на отримання паспортів РФ, пенсії повинна платити Україна.
У вже згаданому у статті інтерв’ю, секретар РНБО Данілов заявив, що українська сторона фізично не може на це вплинути. На сьогодні, за його словами, лише розробляються певні пропозиції, що б ми мали робити.
А тим часом, у Держдепі США вже заявили, що указ Путіна про "паспортизацію" Донбасу є провокацією і замахом на суверенітет і територіальну цілісність України, що створює серйозні перешкоди для виконання Мінських домовленостей.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки