Медик вказав на "перші ознаки пандемії" та оцінив шанси України уникнути коронавірусу
Темпи поширення коронавірусу COVID-19 вказують на перші ознаки пандемії, і Україні навряд чи вдасться уникнути появи нової інфекції.
Такий прогноз озвучив президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоров'я Іван Сорока, передає "Обозреватель".
Він попередив, що зараз Україна не готова до "масованої атаки" коронавірусу з Уханя, а допомогу отримають тільки перші сотні пацієнтів. Читайте також У "Жулянах" та "Борисполі" встановлять тест-системи для виявлення коронавірусу
"Якщо вірус потрапить до України, то ми зможемо надати допомогу першим десяткам, сотням пацієнтів. Але якщо ми не стримаємо інфекцію, то у нас будуть надзвичайно великі проблеми. Тому що немає ефективного технічного забезпечення, непідготовлені кадри, не вистачає необхідних протиепідемічних заходів", – наголосив він.
Читайте також: Медики розповіли, які органи вражає коронавірус COVID-19
Зокрема, Сорока звернув увагу на відсутність належної матеріально-технічної бази в районних лікарнях.
"Давайте будемо відвертими: якщо в районній лікарні один апарат вентиляції легень, і він буде зайнятий пацієнтом на якійсь хірургічній операції чи після операції, то ми не зможемо надати цю допомогу особі з коронавірусом... А якщо такий пацієнт з'являється в районній лікарні, то фактично вся ця установа стає на карантин, і вона не зможе надавати іншу медичну допомогу, що також є неприйнятним", – розповів фахівець.
На питання, чи існують шанси уникнути появи коронавірусу в Україні, Сорока відповів: "На жаль, це дуже оптимістичний сценарій".
Читайте також: Від китайського коронавірусу померли понад 2850 людей, 36 тисячам вдалося одужати
Він пояснив, що заходи, які вживаються нині – безконтактна термометрія і запис адрес пасажирів під час прибуття до країни – не є ефективним методом допуску чи недопуску хвороби на територію України.
На його думку, знизити ризики допоможе тільки максимальне обмеження на в'їзд з "неблагополучних" територій, тобто фактично запровадження карантину з тими країнами, де зафіксовані спалахи хвороби.
"Крім того, потрібен час для підготовки і концентрації ресурсів, підготовки епідеміологів, інфекціоністів, створення матеріально-технічних запасів в установах охорони здоров'я", – зазначив Сорока.
"Розвиток епідеміологічної ситуації в Італії свідчить про те, що пік захворювання ми ще не пройшли. Ми бачимо поширення інфекції та перші ознаки пандемії", – констатував він.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки