MENU

Держава потрібна нам усім, щоб вижити. Вихід, як завжди, один

562 0

Найнебезпечніше, що зараз може зробити президент Зеленський – це спробувати прикрити економічну та соціальну катастрофу політичними репресіями й популістськими заявами, пише для "Еспресо" Віталій Портников

Економічна та соціальна криза – не результат пандемії. Це результат вибору українців 2019 року. Вже тоді можна було з абсолютною впевненістю передбачити наслідки експерименту, на який зважилися українці. Адже насправді нічого складного немає. Одні хочуть поекспериментувати, що буде із країною та з ними самими, якщо обрати президентом людину, яка ніколи не займалася політикою, і за тими ж принципами компетентності сформувати парламент і уряд. А інші точно знають, що буде катастрофа. Просто коли катастрофа трапляється, одні не хочуть розуміти, чому вона сталася, і не хочуть відповідати за наслідки свого особистого рішення, а інші чудово розуміють причини кризи.

Читайте також: Політичний мародер Зеленський використовує епідемію для узурпації влади – В'ятрович

Це однак не скасовує пошуків відповіді на питання – що робити всім пасажирам цього корабля, що стрімко тоне, в епоху пандемії. Адже українцям "не пощастило" тричі – й із виборцем, й із владою, й із вірусом.

Володимир Зеленський звертається за допомогою до олігархів. Що ж, олігархи країну не врятують. Адже це не справжній великий бізнес. Це люди, добробут яких повною мірою залежить від стійкості держави. Вони заробляють насамперед на своєму симбіозі із владою. Так, вони можуть фінансувати збройні загони, як Коломойський, і купувати машини швидкої допомоги, як Ахметов. Але економіка – це не про них.

Вихід, як завжди, один – західна допомога. Тобто зовнішнє управління – при тому, що мало хто небайдужий до України. А втім нікому не хочеться, щоб наша країна перетворилася на європейський Афганістан.

Читайте також: Як Україну налаштовують проти Заходу

Для отримання цієї зовнішньої допомоги необхідно, щоби влада старанно дотримувалася вказівок кредиторів і відмовилася від симбіозу з олігархами. Для збереження стабільності у країні – національна єдність, а не політичні репресії. Потрібно згадати: це дуже слабка держава. І коли вона починає перетворюватися на інструмент для репресій, вона руйнується.

А між тим наші правоохоронні органи нам потрібні. Потрібні просто тому, що соціальні проблеми, які пов'язані з економічною кризою та пандемією, можуть привести до сплеску злочинності. Ось про що потрібно думати в найпершу чергу. Наша держава потрібна нам усім, зокрема і президентові, не для збереження його влади – зрозуміло, що ми вже на шляху до дострокових виборів, і зміна влади є неминучою.

Наша держава потрібна нам усім, щоб вижити. Це і так буде дуже нелегкою справою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини