MENU

Глобалізація та ліберальні ринки падають жертвою кризи

735 1

Глобалізація та ліберальні ринки падають жертвою кризи

Пандемія має не лише медичний і гігієнічний вимір. Вона запустила світову економічну кризу.

Обвалилися ринки акцій, закриваються товарні ринки, уряди запускають трильйонну емісію. Також, валиться світовий геополітичний порядок.

Півстоліття вибудовували глобалізацію, єврозону, Шенген, зони вільної торгівлі. Суверенні держави передавали все більше повноважень до наддержавних структур – Європейської Ради, ФРС, МВФ, СОТ. Все це також валиться. Кожен за себе і навіть масок один одному не продасть.

Тому сподіватися, що якісь добрі дяді за океаном вирішать наші проблеми – марно. Тепер уже зовсім марно.

Читайте також: Не поспішайте "радіти" за Росію через падіння ціни на нафту. Уже завтра вона не розвалиться, – журналіст

Кілька слабких економік оголосять дефолт. Країни будуть цитувати фразу класика "Борги платять лише слабаки" і відмовлятися від зобовязань.

"Цінні" папери інших країн пора продавати, навіть з дисконтом. Вивід валюти зупиняти. Борги віддвати в ручному режимі і якомога повільніше.

Глобалізація та ліберальні ринки падають жертвою кризи. В тренд виходять протекціоналізм та державне регулювання. Хто перший це зрозуміє і почне перебудову економіки і політичної моделі – виживе.

Продавати лише те, що вигідно, і лише за передоплатою. Лісоматеріали – і далі під мораторій. Державний контроль за земельними ресурсами – це тепер реально питання продовольчої безпеки. Водні ресурси, тим більше після безсніжної зими – це наша нафта.

Читайте також: 8 советов бизнесу в период надвигающегося шторма

Може, маятник і хитнеться знову в сторону вільної економіки та масових авіаподорожей. Але не завтра. І не всі держави дочекаються. Хтось іще зважає на вимоги СОТ, порушення яких можна оскаржувати роками?

Дискусія – вітається.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Ігор ПОПОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини