MENU

Безглузді заборони й жодного стимулу: влада вдалася до цілковитого самодурства

2024 0

Дивні пункти обмежень є продуктом креативу нашої влади. І викликають питання. Вибачте, але людина – така істота, яка ставить уточнювальні запитання, якщо їй щось незрозуміло. Наші права зазнали серйозної концептуальної корекції. Тепер людині розумній дозволено відвідувати парки та сквери, якщо вона рухається під супроводом тварини. Всім іншим, кого не супроводжує тваринка (собачка або коза, наприклад) – це заборонено. Тобто тварині нас вигулювати дозволено. А прогулюватися з дитиною тими самими місцями зі зменшеною кількістю вихлопів і тримаючи дистанцію – ні.

Хіба це не дивно? Хоча вірусологи роз'яснюють: на свіжому повітрі й із дотриманням дистанції вірус не передається. Здавалося б – то й штрафуйте дурнуваті компанії з їхніми шашликами. Але значно простіше накласти заборону на будь-який прояв життя й активності. І не треба нам промивати мозок і тицяти пальцями в італійців. Краще згадати ситуацію, коли в закритому терміналі зібрали пасажирів рейсу з Італії та США, що описав, зокрема, Геннадій Друзенко. Або натовп людей на прикордонному пункті переходу.

Читайте також: Забагато заборон, замало дій: В'ятрович поставив Шмигалеві запитання, які хвилюють мільйони українців

Далі: кому загрожує людина, яка на свіжому повітрі бігає на стадіоні? Дотримуючись дистанції, що зазвичай, відбувається й без пандемії. Гуртом бігають хіба що школярі на уроках фізкультури. Але школи зараз не працюють. І чи повинна ця людина дихати собі в маску? Профільний експерт – від лаборанта до академіка – вам скаже, що за таких обставин маска навіть становитиме загрозу для здоров'я. Чому тоді оптом наклали заборону на спортивні майданчики, не деталізуючи норм їх використання? Складно було розписати, що поодинокий бігун не становить загрози ані собі, ані тим, хто довкола?

Але першість, мабуть, отримує київський міський голова Віталій Кличко. Який припустив можливість заборони руху для приватного автотранспорту. Найбезпечнішого з можливих, оскільки унеможливлює контакти людини в авто з іншими живими організмами. Київський міський голова вважає раціональним заборонити мешканцеві бетонних джунглів спуститися сходами (не послуговуючись ліфтом), сісти в машину й дістатися, наприклад, своєї дачі за містом, де контакти з іншими особами також обмежено периметром дачної ділянки?

Цікаво, що в Угорщині закликали людей по змозі пересуватися саме приватним автотранспортом зі зрозумілих міркувань: саме власні автівки запобігають контактам між людьми. Більше того: сайт уряду цієї країни, на який посилається "Європейська правда", повідомляє: "Дотримання безпечної відстані між людьми є одним із найважливіших засобів стримування епідемії коронавірусу. Оскільки у громадському транспорті це неможливо або можливо лише в обмежених масштабах, важливо, щоб ті, хто може, могли використовувати свої автомобілі", – сказав прем'єр-міністр Угорщини. А уряд запровадив на час карантину безкоштовні парковки. Покажіть це повідомлення київському міському голові, будь ласка. Й іншим ідеологам тотального закручування гайок із порушенням Конституції. Можливо, трохи розвіється туман у головах.

Читайте також: Україна для свого порятунку мала би боротися так, як це робить Ізраїль

Взагалі, спокуса "все затягнути" є дуже великою. І зрозуміло, що заходи – суворі та продумані, потрібні. Але не можна вдаватися до цілковитого самодурства та сп'яніння майже царською владою. Суворі заходи мають супроводжувати певні стимули (як-от в Угорщині з парковками). Окрім батога має бути і якесь печивко. Невеличкий, але пряник. Бо чота спецпризначенців в екіпіруванні й зі зброєю, які бігають порожнім пляжем за спортсменом у плавках, має трагікомічний вигляд. Я вже не кажу про свободу дій для кримінальних елементів, для яких настає доволі сприятливий період. А шкода суспільству від цього плавця – на свіжому повітрі порожньої затоки – нульова.

Значно менша шкоди від тієї тітки, яка енергійно, із виряченими очима вдиралася в ліфт, у якому вже було дві людини. (Тепер ліфтом я не користуюся, використовую сходи як тренажер). І значно менше шкоди від того чорта (вибачте, іншого слова добрати не зміг), який сьогодні відпихав мене від каси на автозаправці, бо хотів дізнатися – є в них американо з молоком і капучіно. І навіжену тітку, і чорта на заправці я, звісно, не впустив у ліфт і постав на місце, відзначене адміністрацією спеціальними стікерами. А от на поодинокого плавця чи бігуна просто неба навряд чи варто оголошувати полювання всього поліційного головного управління й одягати кайданки.

І на цьому тлі жорстких і не завжди логічних заборон (або підготовки до таких заборон) просто зворушливий вигляд має рішення уряду про дозвіл на роботу ломбардів. Я це записую окремим пунктом протиепідемічної стратегії влади. Цікаво лише, чи працюватимуть у ломбардах наряди поліції, аби одразу відокремлювати власне майно й цінності від щойно викрадених? Чи для високопосадових фактичних власників цих ломбардів це не дуже важливий пункт марлізонського балету?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро ТУЗОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини