MENU

Чи може держава закрити церкви?

911 5

Церкви в Україні та карантин

Я вже розвіювала хибне трактування права на свободу пересування – нібито безмежного права рухатись "куди очі, туди шлях".

Настав час пояснити, що відокремлення церкви від держави не означає, що церква знаходиться поза правовим полем держави. А тому нібито не можна заборонити на час карантину скупчення людей в церквах, пише кримінологиня Анна Маляр на своїй сторінці у ФБ.

Під час карантину можна обмежувати відвідування церков. Давайте уважно читати закон "Про свободу совісті та релігійні організації":

• релігійні організації мають обов’язки перед державою і суспільством;

• релігійна організація зобов’язана додержуватись вимог чинного законодавства і правопорядку;

• релігійна організація як юридична особа користується правами і несе обов’язки відповідно до чинного законодавства і свого статуту (положення).

Читайте також: Забужко: Москва задумала влаштувати нам "пошесний Великдень"

Тож, як ви бачите, церкви, які діють в Україні на законних підставах, повинні діяти виключно в рамках законодавства, в тому числі щодо громадського порядку, охорони здоров’я, введення надзвичайної ситуації чи надзвичайного стану.

Щобільше, якщо обрядова чи проповідницька діяльність релігійної організації посягає на життя чи здоров’я особи, таку організацію можна закрити у судовому порядку. Посягання на здоров’я, як ми вже бачимо, буває різне. Це може бути затягування у секти, а може бути і свідоме поставлення в небезпеку людей під час карантину.

Я вважаю, що церкви, які дбають про здоров’я вірян, повинні самі зачинитись і показувати свої богослужіння онлайн. Господь приймає молитву в будь-якому виді, аби від щирого серця.

Читайте також: Государство обязано закрыть церкви Московского патриархата – Фурса

А якщо вони не дбають про вірян, а лише про власні кишені, тоді держава має право втрутитись у ситуацію. Це не буде втручанням у релігійну діяльність, бо річ не у світогляді чи релігії, а в збереженні життя та здоров’я громадян, а також зменшення поширення епідемії. Держава відповідає за безпеку всіх – і вірян, і атеїстів.

P. S. А відокремлення церкви від держави означає те, що держава не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії. Релігійні організації не виконують державних функцій. Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини