MENU

Замість "західно-східної вулиці" у влади виходить розбита окружна – дипломат

778 1


Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

Я підтримую намір міністра закордонних справ дати поштовх східній політиці України.

Це – правильне міркування, яке закономірно виростає з наших національних інтересів, державних потреб і стратегічних амбіцій.

Але є нюанси.

Зовнішня політика – це система, де багато взаємозалежностей. Одна з них така: якщо уряд щось здатен системно і добре зробити в одному напрямку, тоді можна повірити, що йому вдасться це зробити в іншому.

Торік експерти константували стагнацію та найнижчий рівень виконання головного документа відносин із ЄС – угоди про асоціацію. Про 2020 рік навіть страшно запитувати. Про стандарти НАТО новий міністр оборони зі старту сказав, що вони недосяжні.

Читайте також: Україні гостро бракує належного діалогу із Заходом – дипломат

"Західно-східна вулиця" звучить красиво. Але нинішня влада вже майже перетворила її західну частину на розбиту "окружну". Можна уявити, що буде, якщо ця влада так само займеться східною політикою.

Є ще одна невесела закономірність. Коли нашим міністрам закордонних справ бракувало можливостей що-небудь робити, вони використовували ось такі слова: "багатовекторність", "позаблоковість", "економізація". Тепер от іще "західно-східна вулиця" може додатися.

Друзі, перестаньте, будь ласка, бавитися в геополітичні прориви. Щиро раджу таке.

Зробіть усе можливе й неможливе для реалізації курсу на ЄС і НАТО. У буквальному значенні. Присвятіть себе цьому. Нехай міністр закордонних справ об’єднається з віцепрем’єром з євроінтеграції. Хай стануть могутнім тандемом. Візьмуть у союзники прем’єра. Просвітлять і навчать президента. Нав’яжуть своє практичне бачення всій владі. Вирвуть цю мету. Без її практичної реалізації не буде жодних інших "вулиць".

Читайте також: Захід має кардинально переглянути свої відносини із КНР, і це шанс для України

Шукайте ресурси. Але робіть це з розумом і відповідальністю перед наступниками. Бо попередні візіонери з часів Януковича так заплутали відносини з Азією, що й досі ніхто не може розгребтися. І ресурси бажано брати там, де дотримуються демократичних і ліберальних цінностей. Повірте, це має сенс. Якщо берете інші ресурси, думайте, якою ціною.

Зосередьте головну увагу дипломатичної служби на безпеці України. Підпорядкуйте її роботу єдиній справжній і безумовній меті нашого історичного відрізку часу: як гарантувати незалежність, життя та безпеку України на десятиліття вперед.

Проголошення нових візій – це завжди добре.

Але є різниця між доктриною і прожектанством.

Доктрина впорядковує можливості, щоб досягти найнеобхіднішого.

Прожекти перетворюють можливості на втрачений час.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Данило ЛУБКІВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини