Окрім ОРДЛО наші заручники утримуються у Криму та у самій Росії і їх теж треба звільняти, але маємо зрозуміти кілька простих речей, – політолог
Отже, відбувся обмін і звільнено 19 громадян України. Звісно, я розумію, що зараз піде вал на тему, що "звільнили не тих, не там і взагалі – мало", але я вважаю, що звільнення українських заручників – це завжди добре.
Звісно, усі розуміють, що ця цифра не відповідає кількості утримуваних у ОРДЛО громадян України, ну а також те, що окрім ОРДЛО наші заручники утримуються у Криму та у самій Росії. І їх теж треба звільняти.
Але так само ми повинні зрозуміти кілька простих речей.
Читайте також: Серед звільнених полонених дев'ятеро – з окупованої Донеччини. Денісова розкрила перші деталі обміну
По-перше, Росія не піде на публічне об'єднання питань Криму і ОРДЛО будь-де. Це їх політична позиція. Крим до "Мінських домовленостей", де і зафіксована легендарна формула "всіх на всіх", не стосується.
Отже, вимагати щось від Росії по Криму, спираючись на "Мінськ" ми не можемо.
По-друге, вимоги останньої зустрічі у "Нормандському форматі", які стосувалися допуску Червоного хреста для верифікації списків та підтвердежння відсутності або наявності там заручників, саботуються окупаційною адміністрацією. Отже, тут поки все дуже не просто.
Читайте також: Снєгирьов: Українська розвідка приховує реальну кількість хворих на коронавірус в ОРДЛО, занижуючи дані у кілька разів
За таких умов можна було б або "накопичувати" заручників, аби потім провести великий гучний "піар-обмін". Саме такі обміни відбувалися у нас не так давно. Там ще "представником України" був кум Путіна. Ну або звільняти тих, кого можна звільнити вже зараз.
Я думаю, що не треба пояснювати, який саме з цих варіантів особисто я вважаю правильним.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки