MENU

Експертна принциповість та бойкот Консультативної ради

948 0

Експертна принциповість та бойкот Консультативної ради

Сама участь в Консультативній раді, навіть у ролі критиків та опонентів лінії Єрмака, легітимізує саму ідею “прямих діалогів” між Києвом та окупаційними адміністраціями. Єдиною правильною і принциповою позицією може лише публічний БОЙКОТ участі в таких структурах як Консультативна рада. 

Від тоді як у ЗМІ були злиті так звані “протоколи Єрмака”, де містився пункт про створення Консультативної ради в структурі політичної підгрупи ТКГ, більшість представників українського експертного співтовариства заявили свою принципову незгоду з тим, щоб надавати окупаційним адміністраціям статуса переговірника.

Складалося враження, що в нашій експертній спільноті утворився певний консенсус проти надмірної суб’єктизації бойовиків. І це добре.

Читайте також: Обмін нагадав про карантинну анексію ОРДЛО – Портников

Така консолідована реакція суспільства на відверто небезпечні ініціативи влади примусило українську переговорну группу в ТКГ зайняти вичікувальну позицію. Дехто, навіть, у цьому побачив "перемогу українського громадянського суспільства над ідеєю Консультативної ради". Але всі ці інфантильні сподівання не виправдалися.

На Банковій оговталися і пішли у наступ. По-перше, відповідь на петицію про відкликання підписів під так званими "протоколами Єрмака" від 11.03.2020, чітко окреслює позицію Офісу президента: Консультативна рада має бути створена в найближчий час.

Більш того, як випливає з інтерв'ю міністра з питань реінтеграції Олексія Резнікова, вся критика ідеї створення Консультативної ради, сприймається людьми Єрмака як "інтриги політичних опонентів Зеленського, які бачать своєю метою лише обвалити рейтинг всенародно обраного президента".

Читайте також: Нові заяви Кабміну про Донбас. А коли будуть дії?​​​​​​​

Тристороння контактна група має таку назву тому, що там представлені ТРИ сторони переговорів: Україна, Росія та ОБСЄ. Російські окупаційні адміністрації в ТКГ беруть участь як частина російського представництва. Це фіксує, принаймні для нас та принаймні на рівні самого цього формату, що стороною конфлікту є не фейкові “ЛНР” та “ДНР”, а безпосередньо країна-агресор – Російська Федерація.

Відмова від такої конструкції переговорного процесу та її гібридизація, за рахунок введення нової складової у вигляді “Консультативної ради”, – це перший рішучий крок в бік визнання стороною конфліту / переговорів бойовиків та прийняття російських вимог щодо врегулювання конфлікту.

Власне, такий погляд на проблему, ніби розділяється переважною частиною адекватних вітчизняних експертів. Але є одне “але”. Як нам стало відомо, в офісі міністра реінтеграції та на Банковій сьогодні вже формують списки учасників цієї Консультативної ради.

Читайте також: Нова пастка Кремля. Як росіяни пропонують "оживити" Мінський процес​​​​​​​

Звичайно, влада намагається підібрати серед громадських експертів лояльних до себе медійних лідерів думок. Тих, хто буде без проблем, за окремий прайс, виправдовувати будь-які кроки команди Єрмака, спрямовані на “примирення та досягнення миру на Донбасі”.

Проте, у цей список Єрмака прагнуть потрапити і деякі експерти, які позиціонують себе як “критики капітуляції”. Саме ці експерти зовсім нещодавно говорили публічно про “червоні лінії” та закликали суспільство мобілізуватися для недопущення капітуляції. Сьогодні ж вони готові до “конструктивної співпраці”. З одного боку, вони пишуть гнівні тексти про ризики та пастки Консультативної ради, де засідатимуть представники Києва та окупаційних адміністрацій, а з іншого – вступають у “предметну розмову з офісом Єрмака”.

Читайте також: Війна і підготовка нового відведення військ. Хто і кого розводить?​​​​​​​

Ми навмисно не хочемо називати прізвища колег, яких запрошують до Консультативної ради. В них є ще час зробити правильний вібір.

Сама участь в Консультативній раді, навіть у ролі критиків та опонентів лінії Єрмака, легітимізує саму ідею “прямих діалогів” між Києвом та окупаційними адміністраціями.

Єдиною правильною і принциповою позицією може лише публічний БОЙКОТ участі в таких структурах як Консультативна рада. Це і є наша, особиста, як для експертів, “червона лінія” через яку ми не маємо права переступити.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій КУЛИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини