MENU

Лікар-інфекціоніст розповіла, як в Україні лікують від коронавірусу

1884 0

Лікар-інфекціоніст розповіла, як в Україні лікують від коронавірусу

До призначення препаратів медики підходять обережно і індивідуально, оскільки лікарські засоби мають багато побічних ефектів. Комбінацію необхідних лікарських препаратів визначає лікар за чіткими клінічними показаннями.

Лікар-інфекціоніст, асистент кафедри інфекційних хвороб Сумського державного університету Оксана Чемич розповіла "Апострофу", як в Україні лікують від коронавірусу.

На питання про те, які препарати та процедури використовуються, вона сказала, що вакцина поки не розроблена, а противірусного препарату, який переміг би COVID-19, також немає. У зв'язку з цим використовуються препарати, які показали позитивний ефект у світі.

Читайте також: У МОЗ назвали вартість лікування від COVID-19 в Україні

"Ми використовуємо препарати, які в світі показали позитивний ефект, сприяли тому, щоб зупинити розмноження (реплікацію) вірусу. Це гидроксихлорохин, хлорохін, делагіл. При важких випадках додаємо фавіпіравір (відомий також як T-705 або Авіган). Друга група препаратів – лопінавір / ретінавір, які відомі під назвами Алувіа або Калетра і використовуються для хворих з ВІЛ, допомагають зменшити вірусне навантаження також при COVID-19. Можна використовувати в поєднанні озельтамівіром", – зазначила Чемич.

Для того, щоб зменшити кількість запальних медіаторів імунної системи, медики також використовують препарат Актемра (діюча речовина – тоцілізумаб).

"Препарати ми використовуємо разом з антибіотиками, оскільки не можемо виключити приєднання бактеріальної флори до вірусного запалення. Це може бути азитроміцин або інші антибіотики широкого спектра дії. На жаль, області забезпечені далеко не всім з перерахованих препаратів на даний момент", – сказала лікар- інфекціоніст.

Читайте також: The Guardian: Ліки від COVID-19 обов'язково з'являться, але хворі їх не отримають​​​​​​​

Також розглядається метод лікування пацієнтів з використанням гіперімунної плазми тих осіб, що перехворіли.

Перераховані вище препарати застосовують тільки у випадках з важким та середнім ступенем перебігу хвороби, коли є ураження легень.

"Що стосується важких пацієнтів, у яких через запальний процес у легенях падає рівень кисню в крові (на медичній мові – знижується сатурація), ми використовуємо кисневу маску – пацієнт дихає чистим киснем. Розмови про те, що апарати штучної вентиляції легенів є порятунком – неправильні. Ми, клініцисти, вважаємо, що штучна вентиляція легенів є останнім з можливих методів підтримки функції дихання. Як правило, зняти людину з ШВЛ важко. Зараз клінічна практика і рекомендації показують, що ми повинні максимально довго лікувати пацієнта без підключення до ШВЛ", – сказала Чемич.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини