MENU

Washington Post: Друга хвиля коронавірусу вже лякає світ, як її не допустити?

1216 0

Washington Post: Друга хвиля коронавірусу вже лякає світ, як її не допустити?

Експерти наголошують, що ключ до контролю COVID-19 без необхідності замикати всіх вдома – це масове тестування і відстеження контактів заражених людей.

На тлі того, як влада країн по всьому світу розмірковує над зняттям болючих для економіки карантинів, страх, який засів у всіх в голові, можна описати двома словами: друга хвиля, пише Washington Post.

Суть занепокоєння в тому, що після певного згасання, пандемія коронавірусу може повернутися з новою силою, підвищуючи кількість нових випадків зараження, перевантажуючи системи охорони здоров'я і змушуючи мільйони людей знову сидіти вдома.

Читайте також: Вчені розповіли, на скільки коронавірус скорочує тривалість життя

Тож що таке друга хвиля? Пандемії зазвичай виникають через нові патогени, до яких у більшості людей немає імунітету. Саме це дозволяє новим вірусам швидко поширюватися й створювати глобальні спалахи зараження. Пандемія – явище досить рідкісне. Найчастіше причиною таких подій стає грип. Часто стається так, що новий варіант грипу поширюється по всьому світу, а потім відступає, мов цунамі. Через кілька місяців він повертається і знову поширюється в різних країнах.

Чому перша хвиля пандемії зазвичай затухає?

Як свідчить досвід грипу, фактором може стати погода. Вірус переходить в південну півкулю планети, коли північна нагрівається в літню пору, і навпаки. Вірус також може заразити велику частину населення у багатьох регіонах. І через це у людей з'являється імунітет до нього, який не дозволяє патогену спровокувати хворобу знову. Зрештою, може виникнути так званий колективний імунітет, який захищає від зараження й тих, хто ніколи не контактував з вірусом.

У випадку з COVID-19 країни досить швидко запровадили жорсткі обмеження пересування, а люди добровільно почали дотримуватися соціального дистанціювання. Все це сильно ускладнює для коронавірусу процес поширення.

Чому віруси повертаються?

Тут існує багато можливостей. У випадку з грипом, цьому може посприяти холодна погода. Не виключено, що у випадку коронавірусу цей фактор теж зіграє роль.

Читайте також: У людей, які вилікувалися від COVID-19, повторно виявили вірус

Або ж патоген може мутувати. Той же грип мутує майже постійно. Восени 1918 року почалася друга хвиля горезвісної епідемії грипу, яка відібрала найбільше життів. Деякі дослідники вважають, що друга хвиля почалася через мутацію вірусу. І це означало, що у людей знову не було імунітету до нього.

Іншим фактором може стати поширення збудника хвороби серед населення, яке ще не перехворіло.

Але під час епідемії SARS другої хвилі не було. Чому?

В 2002-2003 роках, коли вірус SARS охопив Азію, він так і не доріс до масштабів пандемії. Будучи теж коронавірусом, він не був настільки ж заразним, як той, який викликає COVID-19. Його поширення майже повністю обмежувалося лише лікарнями й іншими місцями, де люди могли вступати в близький контакт з зараженими пацієнтами.

Ебола стала ще одним відносно новим для людей патогеном. В Африці відбувалися періодичні спалахи зараження. Але попри те, що вірус надзвичайно заразний, він не зміг поширитися по всьому світі, як коронавірус.

Тож наскільки вірогідний початок другої хвилі COVID-19?

Певні ранні докази з досвіду Китаю свідчать, що це реальна загроза. Деякі частини країни, де карантин був запроваджений, а потім скасований, в березні знову були змушені повернути всі обмеження. Тому що кількість нових випадків зараження знову почала зростати.

Читайте також: Ми вчасно закрились на локдаун і саме це вберегло тисячі сімей від трагедії", – головна лікарка Олександрівської лікарні

Більшість інших країн досі не приборкали поточну хвилю. Обмеження пересування населення дозволяє стримати поширення коронавірусу, тому що люди менше контактують між собою. Але щойно вони почнуть вільно ходити скрізь, куди захочуть, зростає загроза початку другої хвилі.

Як не допустити її початку?

У ВООЗ рекомендують знімати всі запроваджені обмеження поступово, щоб перевірити, які будуть наслідки. У всякому разі, експерти стверджують, що ключ до взяття вірусу під контроль без необхідності замикати всіх вдома – це масове тестування і відстеження контактів заражених людей.

Служби охорони здоров'я повинні знайти спосіб виявляти інфікованих, ізолювати їх, а також виявити всіх, з ким вони контактували останнім часом, щоб перевірити і цих людей теж.

Звісно, цілком можливо, що досить велика кількість перехворіє COVID-19. І це стане причиною появи колективного імунітету. Або ж може з'явитися перевірена і ефективна вакцина.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини