MENU

Додаток "Дія" порушує права громадян, – правозахисник

1158 0

Додаток "Дія" порушує права громадян, – правозахисник

Глава правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров заявив, що додаток "Дія" порушує право на захист персональних даних і приватність комунікацій, – повідомляють "Українські новини".  

"Додаток "Дія" порушує не тільки право на захист персональних даних. Він порушує право на приватність. У цьому випадку мова йде про приватність комунікацій, тому що фактично орган уряду, який уповноважений це робити, знімає інформацію з каналів зв'язку без будь-якого рішення (суду. – Ред.)", –  сказав Захаров.

Правозахисник зазначив, що зняття інформації має ґрунтуватися на законі й мати легітимну мету. "Взагалі, зняття інформації з каналів зв'язку є ні що інше як оперативно-розшуковий захід, передбачений законом "Про оперативно-розшукову діяльність", і воно можливе лише за рішенням голови Апеляційного суду або його заступника в стосунку до людей, які готують або вчинили тяжкий або особливо тяжкий злочин, якщо іншим способом добути інформацію неможливо", – пояснив правозахисник. 

Читайте також: У додатку "Дія" з’явився кабінет громадянина для перевірки реєстрів

Захаров зазначив, що контроль самоізоляції з допомогою електронного сервісу "Дій вдома" незаконний.

"Це ввели без будь-якого закону, ґрунтуючись тільки на постанові уряду, ніякого злочину люди, які захворіли, не вчинили, тому застосовувати такі дії – порушення права на приватність, зокрема Конституції та Європейської конвенції. Цього робити не можна було категорично. Тобто це втручання в приватність, не ґрунтується на законі, хоч мета й легітимна – турбота про безпеку і здоров'я громадян, з цим можна погодитися", – додав він.

Захаров зазначає, що такі дії були б законними при введенні надзвичайного стану через пандемію або включенні такої норми в спеціальний закон про надзвичайний стан, який повинен ухвалити парламент.

Наг"адаємо, що всіх евакуйованих українців ділять на дві групи. Перша – ті, у кого є смартфони, щоби встановити додатки "Дія для контролю за обсервацією. Вони вводять адресу, за якою зобов'язалися самоізолюватись, і зобов'язані перебувати в ній два тижні. Друга – люди без смартфонів. Вони будуть проходити обсервацію «в класичному форматі», тобто в підготовлених державою локаціях.

Читайте також: Карантин в смартфоне. Слежка – необходимое зло?

Зазначимо, 30 березня Кабінет Міністрів зобов'язав проходити самоізоляцію українців, які повернулися з країн, де зафіксовано розповсюдження коронавірусної інфекції.

Громадяни, що погодилися при в'їзді в Україну на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома", не підлягають обсервації.

Міністерство цифровий трансформації створило карту, яка показує недотримання правил самоізоляції тими, хто повернувся з країн, де зафіксовані випадки коронавірусу.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини