MENU

Жінка прибирає, чоловік вчиться. У мережі засудили МОЗ України за сексизм у ілюстраціях

906 1

У мережі засудили МОЗ України за сексизм у ілюстраціях

Міністерство охорони здоров’я закликало українців залишатися вдома на травневі свята. Рекомендацію МОЗ проілюструвало малюнками, на яких жінка робить вологе прибирання, а чоловік проходить онлайн-курси. Подібні публікації викликали невдоволення в соціальних мережах, МОЗ звинуватили в сексизмі – пише НВ.

Зображення опублікували у Telegram-каналі Коронавірус_Інфо від Міністерства охорони здоров’я. Роботи належать відомій українській художниці Євгенії Гапчинській, а зображення розроблені Інститутом когнітивного моделювання.

 

 

Видання "Повага" звернулося за коментарем до доцентки кафедри соціології Національного університету Києво-Могилянської академії та гендерної експертки Української гельсінської спілки з прав людини Тамари Марценюк. Експертка відзначає, що попри позитивну мету соціальної реклами, ілюстрації підтримують поширені у суспільстві гендерні стереотипи.

Читайте також: "Короткі спідниці для повій": головні сексисти України отримали свої антипремії

"В українському суспільству саме жінки стикаються із подвійним навантаженням, адже окрім оплачуваної праці здійснюють непропорційно велику частку неоплачуваної хатньої та доглядової праці. Відповідно через брак такого ресурсу, як час, жінки зазвичай не можуть собі дозволити проходити онлайн-курси та займатися самоосвітою. А ця соціальна реклама якраз підтримує такий несправедливий розподіл гендерних ролей, замість того, аби навпаки використати карантин як можливість зазначити, що у скрутний час варто підтримувати одне одного і справедливо розподіляти хатню роботу", – зазначає Марценюк.

Крім того, експертка зазначила, що державні органи повинні дотримуватися міжнародних зобов’язань України та вітчизняного законодавства.

Читайте також: Жінки, що зазнали сексизму, втричі частіше за інших переживають депресію − дослідження

"Тому я б радила людям, які створили цей креатив і представникам МОЗ, що його затвердили, перечитати Закон України Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, якому уже 15 років. Та й загалом від креативної соціальної реклами хочеться розмаїтих нестереотипних ідей, а не відтворення сексизму", – додала Марценюк.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини