MENU

В Україні відзначають День перемоги над нацизмом

287 0

В Україні відзначають День перемоги над нацизмом

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – державне свято і вихідний день в Україні, який у 2016 році прийшов на зміну радянському святу День перемоги.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлений відповідно до закону "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Святкування Дня перемоги над нацизмом включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог щодо складних сторінок минулого, повідомляє Корреспондент.net.

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу. У цей день німецька військова авіація бомбила Львів та інші міста. Із 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.

Читайте також: Наша велика перемога попереду: Карфаген московської імперії має бути зруйнований

Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 млн осіб, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину, 10 млн втратили свої домівки. На повні руїни були перетворені понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тис. сіл.

Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об'єднаних Націй вони воювали в складі армій Великобританії і Канади – 45 тис. осіб, Польщі – 120 тис., СРСР – близько 6 млн, США – 80 тис. і Франції – 6 тисяч, а також в самій Україні в лавах УПА перебувало близько 100 тис. осіб.

У цей день шанується пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслюється солідарність і бойове братство всіх Об'єднаних Націй – як держав, так і бездержавних тоді народів.

Читайте також: "Нагадує дуже дивний карнавал": Лозниця розповів, як "Нічні вовки" та проросійські громадяни у Берліні святкують День Перемоги

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ пам'ятних днів.

Також був перенесений акцент від історії військових дій на історії конкретних людей, від святкування відмовляються на користь пам'яті.

У цьому році до Дня пам'яті і примирення 8 травня і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня Український інститут національної пам'яті починає всеукраїнську безстрокову акцію "Сімейні історії війни". Щоб узяти участь в акції, українцям пропонується опублікувати свою розповідь в будь-якій соціальній мережі під хештегом #РодінніІсторіїВійні і додати до тексту фотографію члена сім'ї, чиєю історією ви ділитеся.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини