MENU

Дитячий омбудсмен: Я категорично проти комерційного сурогатного материнства, це об'єктивізація дитини і позиціювання її як товару

220 2

Дитячий омбудсмен: Я категорично проти комерційного сурогатного материнства, це об'єктивізація дитини і позиціювання її як товару

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба наголошує, що сурогатне материнство в Україні неврегульоване і порушує права дітей.

Таку позицію дитячий омбудсмен оприлюднив на свій сторінці у Facebook.

"Комерціалізація і дозвіл отримувати таку "послугу" в Україні сприяє безконтрольному продажу українських дітей за кордон. Ситуація з немовлятами в готелі, яка набула розголосу, – ще раз показує безправність дітей, народжених сурогатними матерями. Народження дитини далеко від матері є неприроднім. У такий спосіб Україна просто стає міжнародним онлайн-магазином з немовлятами. І реальну кількість таких дітей, яких "постачає" Україна таким чином, ми не знаємо", – сказав Кулеба.

 

Він наголосив, що жодна держава не зобов’язана "забезпечити" сім’ю дитиною, тим більш іноземну. Проте кожна дитина має невід’ємне право на сім’ю. І в цьому контексті опускається поняття "матері", яка народила дитину, але не є її генетичною матір’ю.

Читайте також: У Києві виявили масштабну схему продажу немовлят за кордон

"Діти, які сьогодні знаходяться в готелі, фактично мають біологічних матерів, які знаходяться в Україні. Але за умови організації процесу сурогатного материнства вони наразі залишилися без батьків. Як генетичних, так і біологічних", – додав Уповноважений Президента України з прав дитини.

Дитячий омбудсмен переконаний, що сурогатне материнство – це експлуатація жінок з метою отримання доходу приватним бізнесом і задоволення потреб дорослих. Але воно є таким, що порушує права дитини.

Кулеба нагадав, що ще в 1991 році представники однієї з палат парламенту Німеччини заявляли, що сурогатне материнство суперечить правам дитини, зокрема не беруться до уваги зв'язки між дитиною та матір'ю, яка її виношує. І вилучення дитини в біологічної матері може мати негативні наслідки.

"Я категорично проти комерційного сурогатного материнства, це об’єктивізація дитини і позиціювання її як товару", – підкреслив дитячий омбудсман.

Читайте також: Скільки отримують українки за нелегальне сурогатне материнство і до чого тут Китай. ВІДЕО

Як повідомлялося, у столичному готелі через карантин перебувають 46 дітей, народжених методом сурогатного материнства. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до правоохоронців з вимогою щодо негайного реагування на ситуацію.

Міністерство соціальної політики України наголосило на необхідності розробки національної політики щодо сурогатного материнства.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини