У Києві послабили карантин, МОЗ дав згоду. Що запрацює в столиці. ВІДЕО
Влада Києва на основі показників для ослаблення карантинно-протиепідемічних заходів прийняла рішення про перехід до наступного етапу ослаблення карантину.
Про це на брифінгу в суботу, 23 травня, заявив виконуючий обов'язки першого заступника голови КМДА Валентин Мондрієвський.
"Відповідно до сьогоднішнього засідання комісії, яке ми проводили вранці, з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, і з огляду на зміну показників для ослаблення карантинно-протиепідемічних заходів, ми сьогодні в Києві маємо такі показники: загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення становить в Києві менше 12 людей, а саме 11,7%", – сказав він.
За словами Мондрієвського, другий показник, який дає можливість переходити до ослаблення карантинних заходів, – це завантаженість ліжок в закладі охорони здоров'я. На сьогодні визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить менше 50%, а саме 35%. Тобто в Києві в лікарнях завантажені 35% ліжок.
Читайте також: Що чекає Україну після карантину?
"Наступний показник – середня кількість тестувань методом ПЛР становить більш як 12 осіб на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів. У Києві цей показник становить 37,7. З огляду на всі ці показники прийнято рішення про перехід до наступного етапу ослаблення карантинних заходів у місті Києві", – заявив він.
Мондрієвський повідомив, що вже сьогодні в столиці весь громадський транспорт відновить роботу в звичайному режимі.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов також підтвердив, що Київ може переходити на другий етап пом'якшення карантину. На своїй сторінці в Facebook він повідомив, що отримав свіжі дані щодо Києва, які свідчать від поліпшення ситуації.
"Рівень захворюваності в столиці України зараз становить 11,7 на 100 000 населення при нормі 12, тому Київ може переходити на другий етап пом'якшення карантину", –- написав Степанов.
Він зазначив, що рішення про чергове послаблення – справа міської комісії ТЕБ та НС.
Читайте також: Терпіть: організаторам "психологічного" карантину начхати на ваше приниження
Також Степанов повідомив, що 22 травня його заступник Віктор Ляшко зустрівся з керівництвом Київського метрополітену. Працівники відповідально поставилися до організації безпечного перевезення під час епідемії коронавірусу. Вони розробили дистанційні розмітки, закупили термометри і захисні щитки для співробітників, а також забезпечили станції інформаційними матеріалами та відеороликами про COVID-19.
На брифінгу в суботу, 23 травня, заступник голови КМДА Петро Пантелєєв сказав, що у Києві з 25 травня відновлять роботу метро, почнуть працювати всі ринки. А з 1 червня почнуть працювати готелі, дитячі сади, фітнес-зали та інші установи.
"З 25 травня відновить роботу метрополітен, почнуть працювати всі ринки і ярмарки. Також з 25 травня будуть доступні до використання спортивні дитячі майданчики", – сказав він.
А ще з суботи, 23 травня, відновить роботу громадський транспорт столиці.
Читайте також: Немає сенсу в соціальному дистанціюванні, якщо його періодично порушувати. Вірусу людські "понти" до глибокої д*пи – науковець
За словами Пантелєєва, з 1 червня готуються до відкриття дитячі садки і школи для проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а установи професійної технічної та вищої освіти запрацюють для випускників та абітурієнтів.
Також готуються до відкриття з 1 червня готелі, але без роботи ресторанів, дитячі юнацькі спортивні школи, спортивні комплекси і фітнес-зали, однак без роботи басейнів. Пляжі та зони відпочинку також запрацюють з 1 червня.
Крім того, з 1 червня в столиці для відвідування відкриють кладовища.
"Рішення про роботу ТРЦ буде прийнято окремо, це буде залежати від тенденції захворюваності", – додав Пантелєєв.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки