MENU

Як Німеччина Lufthansa рятуватиме

249 0

Німецька держава таки буде рятувати найбільшого авіаперевізника в країні компанію Lufthansa.

Порятунок буде коштувати загалом більше 9 млрд євро – приблизно 5,7 млрд піде як тихий депозит до капіталу компанії. Використання цих коштів буде коштувати компанії 4% річних у 2020-2021, але поступово процентна ставка зростатиме до 9,5% до 2027-го року. Як тільки компанія почне знову отримувати прибуток, вона повинна почати повертати цей кредит.

Також є можливість отримати ще кредити на 3 млрд євро. Держава отримає за це пакет у 20% акцій по ціні 2,56 євро та ще конвертовану облігацію у 5%, щоб запобігти продажу компанії іноземцям. Це дуже дешево, адже навіть зараз під час кризи акції коштують на рівні 7,5-8 євро. Також держава отримає два місця в наглядовій раді.

Читайте також: Збанкрутів найбільший регіональний авіаперевізник Європи

Перемовини йшли всі останні тижні. Кожна година під час кризи коштувала компанії збитків у 1 млн євро. Тобто місяць простою коштував приблизно 700 млн євро – а загалом у компанії було згенеровано резервів на 3 млрд євро. Тобто можна було ще потягнути, але поступово ситуація ставала критичною.

В свою чергу держава виборола собі дуже гарні умови. Всі боялись, що держава отримає набагато більший вплив на компанію, а це ніколи не закінчується гарно.

Читайте також: В Україні запрацювали нові правила авіаперевезень пасажирів і багажу

Сусідню французьку Air France держава так врятувала, що ще не факт, що компанія виживе. Їх змушують зменшити викиди СО2 та інші зелені вимоги до 2024-2030-го року, що власне ставить під питання загалом сенс існування компанії.

Так чи інакше, але все буде дорожче. Навіть на "порятунок" Lufthansa та % за державні кредити буде платити користувач.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Антон ПАВЛУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини