MENU

Довженко-центр оголосив себе неплатоспроможним – від початку року без належного фінансування

392 0

Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання стану неплатоспроможності

Від початку 2020 року Центр не отримав планованого державного фінансування за бюджетною програмою 1806030 "Державна підтримка кінематографії", що пов'язано з незатвердженням Міністерством фінансів поданого Міністерством культури та інформаційної політики (МКіП) проєкту паспорту програми.

Однією із причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов'язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру всупереч затвердженому МКіП річному плану підприємства та Порядку використання коштів, затвердженого Постановою КМУ від 18 квітня 2018 р. № 339.

Оскільки бюджетними коштами покривається 70% заробітного фонду Центру, станом на травень невиплаченою лишається заробітна плата працівників за січень і лютий 2020-го. Зважаючи на відсутність фінансування, адміністрація Центру прийняла рішення перевести весь особовий склад у простій у березні-травні зі збереженням 2/3 окладу.

Читайте також: Кіна не буде: на посади влада призначає за принципом негативного добору

Весь дохід від господарської діяльності Центру за березень-квітень було спрямовано на виплати заборгованості щодо зарплат за відповідні місяці. Водночас Центр власним коштом здійснював сплату необхідних податків і зборів, оплату комунальних послуг та охорони, забезпечуючи збереженість фільмофонду, архівного та музейного фондів Центру.

Однак через кведення на території України карантину основний дохід Центру, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, у березні-квітні було повністю втрачено.

Обігові кошти підприємства вичерпано.

Із кінця травня Центр нездатен більше сплачувати обов'язкові податки й наявні зобов'язання за договорами. Поновлення бюджетного фінансування у зв'язку з незатвердженням паспорту бюджетної програми найближчим часом не прогнозується.

Адміністрація Центру зробила все, що в її силах, щоби стримати катастрофічну ситуацію, що склалася через відсутність бюджетного фінансування та тотальну втрату доходів через дію карантинних обмежень, упродовж п'яти місяців забезпечуючи функціонування інституції. На жаль, ресурси Центру повністю вичерпано.

Читайте також: У Довженко-центр прийшли з обшуками, влада цілеспрямовано нищить культурні інституції – журналістка

Звернення до Міністерства культури та інформаційної політики й до Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики із проханням поновити гарантоване законом бюджетне фінансування інституції (і всієї кіногалузі) результатів не дали.

Як член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) Центр змушений повідомити правління федерації про загрозу цілісності унікального фільмофонду, охорону та дотримання кліматичних умов зберігання котрого далі забезпечувати змоги немає.

Претензії кредиторів, підтверджені через суд, задовольнятимуться в порядку арешту майна Центру.

Діяльність Центру впродовж останніх п'яти років, коли було здійснено структурне реформування інституції, визнана експертами успішним прикладом у сфері державного управління. Одна із небагатьох прибуткових державних культурних інституцій, Центр навіть кризовий перший квартал 2020 року завершив із прибутком. Однак, нам, на жаль, не вдалося забезпечити інституційної сталості Центру, а запасу міцності та власних резервів вистачило лише на п'ять місяців.

Нам шкода, що історія інституції завершується в такий сумний спосіб. Ми сподіваємось, що наша діяльність надихнула багатьох людей культури в Україні на якісні зміни та нові проекти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини