Чим більше насильства на екрані, тим менше його в житті? Брехня
Сплеск насильства (зараз у США, раніше у Франції, навколо каталонського референдуму і тд) свідчить про одну річ: немає ніякої "каналізації насильства". Немає ніякого механізму "громовідведення" та "компенсації". Насильство породжує ще більше насильства - і все.
Це почалося з масової культури. З романтизації насильства у літературі та кіно. Для мене симптомом був ще "Бійцівський клуб" - геніальний твір, але характерний симптом: людям стало нудно без насильства і ризику. Далі агресія йшла спіраллю на екранах (кіно, соцмережі), а зараз вона вже виливається в оффлайн. Таке вже було не раз в історії людства. Наприклад, перед Першою світовою. Спочатку люди захотіли воювати, і лише потім стали воювати в реалі.
Читайте также: До Вашингтона відправили близько 1,6 тисячі військових
Наївно було думати, що чим більше насильства стає на екрані, тим менше ми хочемо його в реальному житті.
Насильство не залишається в онлайні. Воно перетікає в оффлайн. Це не фізична "енергія", яка завжди постійна. Насильство - енергія, яка породжує сама себе. І живе за логікою "чим більше - тим ще більше". Кожне насильство породжує бажання ще більшого насильства у відповідь - аж поки не стає занадто пізно, і все не потопає в ріках крові.
Звісно, є для цього об'єктивні причини, але винні передусім ті, хто розпалює насильство в словах, емоціях, мові ненависті і тд. Вони випускають джина, якого потім в пляшку ніхто запхнути не зможе.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки