MENU

Айвазовська: Навіть Табачник не зміг відмовитись від ЗНО, яке дуже заважало ректорам, але стало справжнім соціальним ліфтом для випускників. Аж тут прийшов карантин…

508 1

ЗНО

ЗНО та карантин. Краще попередити, ніж бігти за потягом в розпачі, що та система, яка не могла бути досконалою в недосконалому суспільстві, все ж забезпечувала рівний доступ до вищої освіти дітей з бідних та багатих сімей та є кращим, що сталось в сфері освіти за понад десятиліття, буде знищена.

Ще в далекому 2007 році, коли це був пілот, та в 2008, коли вже ЗНО стало загальнонаціональною системою оцінки знань випускників шкіл, Громадянська мережа ОПОРА проводила незалежне спостереження за процесом, готувала рекомендації до правил його проведення та Умов прийому до ВНЗ. З чогось екзотичного, ЗНО перетворилось на регулярну практику, яка давала спокій тим, хто просто не мав коштів на хабарі, або не хотів їх платити. Кожен може готуватись так, як вважає за потрібне, але в кінцевому результаті оцінювали саме знання, а не фінансову спроможність батьків. Діти з малих населених пунктів вступали понад десятиліття в престижні ВНЗ, батьки розуміли, що потрібно вкладати в знання, а не сумки, пакети, конверти, а знання, як казала моя бабуся, "за плечима не носити".

Читайте також: Омбудсмен попередив про можливе скасування ЗНО. Пробне ЗНО вже скасували

Стільки було за ці роки хвиль нападів, міністрів, політичних маніпуляцій навколо ЗНО, але все ж воно вижило, бо більшість споживачів послуг розуміли процес, довіряли результатам та спокійніше готувались до вступу. Я дуже добре пригадую період Табачника-Зайцевої, коли цей інтелектуал запросив поговорити про освіту до себе, а я була на 7 місяці вагітності з дуже помітним животом, смачно палив у себе за столом та розглагольствував про художника Айвазовського. Він хотів подивитись на громадськість, яка постійно щось вимагає. Навіть Табачник не зміг відмовитись від системи, яка дуже заважала ректорам, але стала справжнім соціальним ліфтом для громадян, випускників.

Аж тут прийшов карантин та став "чудовим" приводом для м'якого переходу від тестування до фантазій про вступ через форму, яка буде визначена університетами.

Депутати пішли дискутувати, а управлінці думати, але думати потрібно не про скасування ЗНО, а належну форму його реалізації в умовах карантину (більше пунктів, триваліший період, менші групи, санітарні заходи). Я вже давно не працюю з цією темою, але продовжую дивуватись, як політики вміло собі цілять в ногу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ольга АЙВАЗОВСЬКА 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини