MENU

ПЦУ: Справа через Томос є перешкоджанням розвитку Православної церкви України та процесу її міжнародного визнання

482 7

ПЦУ: Справа через Томос є перешкоджанням розвитку Православної церкви України та процесу її міжнародного визнання

Розслідування справи за заявою парафіян Київського Патріархату УПЦ на незаконні дії ряду вищих посадових осіб, які вчинили діяння, спрямовані на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ, є перешкоджанням процесу міжнародного визнання церкви.

Про це йдеться у заяві Православної церкви України.

"Те, що таке "розслідування" було офіційно розпочате і досі (понад вісім місяців) проводиться, не може бути оцінене Київською митрополією Православної церкви України ніяк інакше, як приклад використання супротивниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних та судових органів України з метою перешкоджання розбудові та розвитку Православної церкви України, процесу її міжнародного визнання, свободі волевиявлення релігійних громад", – йдеться у заяві.

Читайте також:  Епіфаній: Отримання Томосу можна порівняти з Актом проголошення незалежності України

У ПЦУ зазначили, що "розслідування" стоїть у ряду цілої низки подібних заяв і дій, вчинених за останні півтора роки для переслідування духовенства та активних парафіян ПЦУ, для тиску на сумлінних представників органів місцевої влади і самоврядування. і про таку ганебну практику Київська Митрополія УПЦ (ПЦУ) робила заяву тиждень тому.

"Особливо ж ганебним і цинічним виглядає використання у нинішній кампанії імені та авторитету Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка рішенням свого Помісного Собору 15 грудня 2018 р. припинила окреме існування як релігійне об’єднання, склавши разом з іншими гілками Українського Православ’я єдину Помісну Православну Церкву України. Слід нагадати, що УПЦ (ПЦУ) є єдиним правонаступником УПЦ КП та УАПЦ, які об’єдналися, а особи, які намагаються надалі діяти від імені УПЦ КП як нібито від окремого релігійного об’єднання, не мають на це ані канонічного, ані юридичного права", – йдеться у заяві.

У ПЦУ нагадали, що держава законом зобов’язана поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, не втручатися у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій.

"Вважаємо, що і сам факт початку слідства з надуманого приводу, і особливо те, що воно не було закрите, а нібито триває вже понад 8 місяців, ставши публічно відомим лише зараз, є ганебною і абсурдною спробою тиску на Православну Церкву України, здійснюваною в інтересах противників її становлення і розвитку, в тому числі тих, хто має свій керівний центр у сусідній країні-агресорі", – додали у Митрополії.

Читайте також: Вселенський патріарх Варфоломій назвав надання автокефалії ПЦУ головною подією 2019 року

ПЦУ закликала тих, кого залучають до політично мотивованого переслідування, пам’ятати про особисту відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, а ініціаторів таких дій попередили словами Священного Писання, як це було зроблено 23 листопада 2004 року зі сцени на Майдані Незалежності у заяві низки українських конфесій: "Лжесвідок не залишиться непокараним, і хто говорить неправду, не врятується" (Книга Притч, 19:5).

"Яким судом судите, таким судитимуть і вас, і якою мірою міряєте, такою відміряється й вам" (Євангеліє від Матфея, 7:2).

Нагадаємо, учора, 18 червня, п'ятий президент України Петро Порошенко під Печерським райсудом заявив, що стосовно нього відкрито ще одне кримінальне провадження – щодо розпалювання релігійної ворожнечі через отримання Україною Томосу.

Згодом Державне бюро розслідувань підтвердило, що здійснює слідство у справі про можливі незаконні дії вищих посадовців, які вчинили діяння, спрямовані на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини