MENU

Дітям Донбасу – вступ без ЗНО: як віддячать за це Зеленському жителі ОРДЛО

1331 6

Дітям Донбасу – вступ без ЗНО: як віддячать за це Зеленському жителі ОРДЛО

Зеленський ініціює зміни в закон про вищу освіту, щоб максимально спростити вступ до вишів випускникам шкіл з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Крім скасування ЗНО, президент пропонує зробити навчання в українських вузах для них безкоштовним, за рахунок держзамовлення в рамках квот.

Наразі така норма діє лише для випускників з Криму та Севастополя.

"Це – частина нашої державної політики. Ми боремося за молодь на тих територіях, ми хочемо максимально заохотити таких випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти", – сказав Володимир Зеленський.

Вчора ця новина очікувано підняла величезну хвилю обурення в соцмережах.

З одного боку, багато хто справедливо зазначає, що не можна відвертатися від своїх – на окупованих територіях залишаються громадяни України, і багато хто з них - у безвихідному становищі і не може переїхати на контрольовану територію. Вони і так живуть у пеклі, тож справедливо допомагати нашим людям пільгами.

А з іншого боку – коли почалася війна, сьогоднішнім абітурієнтам було по 10-11 років. Вони виросли вже в іншій дійсності і зараз ці молоді люди, виховані на ідеях про російський Крим, громадянську війну, карателів хунти і геноцид народу Донбасу, приїдуть вступати до українських вишів. В тому числі – до військових вишів. Їх при цьому буде хтось перевіряти – чим займаються батьки та інші родичі, у яких вони зв’язках з місцевими "політиками" і бойовиками. В когось з них тато чи мама загинули на цій війні, воюючи з боку сепаратистів? З якими намірами ці діти приїхали у мирні українські міста?

Читайте також: ЗНО для абітурієнтів з ОРДЛО: не треба робити ворога з того, кого і так нав'язує нам як ворога Російська Федерація

Можна сказати, що навряд чи до служби в СБУ чи президентського полку допустять хоча б когось, не перевіривши ретельно родичів і біографію, бо так завжди було. Але кадрові призначення останніх років показують, що інколи трапляються суттєві прорахунки і на посади потрапляють люди, яких підозрюють у сепаратизмі, зв’язках із сепаратистами. І це тільки ті випадки, що стали відомі широкому загалу, бо посади були серйозні.

Втім, навряд чи до нас поїде аж така кількість студентів, що вони зможуть серйозно на щось впливати. Та й давайте не забувати, що в 16-18 років людина зазвичай міняє свої переконання з приголомшливою швидкістю. Дитя найпереконаніших сепаратистів вже через рік навчання в Києві, під впливом свого нового оточення може перетворитися на палкого українського націоналіста. Звісно, неприємно усвідомлювати, що якісь там "діти сепарів" отримають пільги перед "нашими дітьми". Але все це – українські діти і ми мусимо дати їм хоча б шанс на нормальне життя. Навряд підлітки з Донбасу мають відповідати за вчинки своїх батьків. Якщо узагальнювати – більше від конкретно цієї президентської ініціативи душевного дискомфорту ніж реальної небезпеки для держави.

Штука тут в іншому. Вступ на пільгових умовах для абітурієнтів з Донбасу може бути меседжем для цих територій, який можна поставити в один ряд з публічними натяками на можливість перегляду мовного закону. Це може бути знак про готовність до поступок, і великих, щоб завоювати прихильність жителів Сходу. Адже скоро – місцеві вибори, а жителі окупованої території теж можуть проголосувати, маючи довідку внутрішнього переселенця. Нагадаємо, що якраз тільки тепер вимушені переселенці отримали право голосувати і на місцевих виборах також.

Читайте також: Діти, які не знають мови та історії України. Як ми втрачаємо молодь Донбасу і Криму

От тільки все це – марно. Українське суспільство всередині ще більш розколеться і пересвариться, сперечаючись, достойні ці діти тих пільг чи ні, ще більш негативним буде ставлення до жителів окупованих територій, яким дали нові пільги (в свідомості жителів контрольованих територій – невідомо взагалі з якої причини і за що). А на виборця зі Сходу це все одно не подіє. Жителі Донбасу, як, власне, і кримчани, намагаючись у всьому наслідувати росіян (і ментально вже в чомусь будучи росіянами, бо 6 років – це великий термін), сприйматимуть будь-які поступки як прояв не доброї волі, а слабкості. Вони, може, і проголосують, але тільки в очікуванні нових поступок і пільг. Ні про які поступки у відповідь не йдеться.

 А скоріш за все, проголосують таки за політсили Медведчука і Шарія, бо, як показують останні соцопитування, голоси від "слуг" утікають саме до них.

 Так чергова, нібито і корисна ініціатива, може перетворитися на черговий клин для і без того розколотого українського суспільства.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валя КОТИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини