MENU

КМІС: 66% українців вірять в те, що коронавірус був створений штучно

276 2

Коронавірус

Більшість українців вірить у те, що коронавірус був створений штучно. Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС з 31 травня до 4 червня 2020 року.

Під час інтерв’ю респондентів просили обрати, з яким з трьох тверджень щодо походження коронавірусу і його поширення у світі вони згодні в більшій мірі. Твердження охоплюють такі погляди: (1) природне виникнення і згодом поширення у світі; (2) штучна розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі; (3) спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам. Крім цього, респонденти могли назвати свій варіант.

Тож найбільше респондентів,  37% (кожен третій) – обрали варіант, що коронавірус був спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам. Ще 29% обрали варіант, що коронавірус зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю.

Читайте також: Коронавірус в Україні набирає обертів: за добу зареєстровано 1 109 нових випадків захворювання

(Таким чином, 66% респондентів обрали один з двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу.)

Обрали варіанти, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився на світ – 18%.

Окрім того, переважна більшість респондентів (70%) вважають, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї. Ще 5% назвали США, 3% – Росію. Інші країни називалися рідше. 

Читайте також: Агентство ЄС рекомендувало перший препарат для лікування коронавірусу

КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю.

 Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,4% — для показників, близьких до 10%.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини