MENU

Financial Times: Мафія розкрадає лікарні Італії й відмиває гроші через глобальні фінансові ринки

778 1

Financial Times: Мафія розкрадає лікарні Італії й відмиває гроші через глобальні фінансові ринки

Тіло його сина ще не встигло охолонути, коли батькові в жалобі почали погрожувати чоловіки з похоронного бюро. В моргу простої лікарні в місті Ламеція-Терме на півдні Італії мертвих не лишають у спокою. Кожен труп стає дорогоцінним ресурсом, який в очах нещадних злочинців коштує тисячі євро.

Як пише Financial Times, чоловіки з похоронного бюро дізнаються про смерть пацієнтів раніше сімей. Через залякування вони отримали доступ до центральних медичних записів лікарні, що дозволяє їм стежити за тими, чий стан найгірший і хто найвірогідніше помре. Якщо родичі вирішують змінити похоронне бюро, чоловіки швидко подбають про те, щоб вони передумали.

"Вони мало не б'ються, змагаючись за кожного хворого", - розповів наляканий медичний працівник під час розмови з колегою, яку таємно записали слідчі італійського відомства боротьби з мафією. Медичний персонал безсилий і не може втрутитися.

"Вони поводяться надзвичайно безсовісно. Коли родичі приїжджають, вони бачать, що могильники вже тут як тут", - додав неназваний медик.

В державну лікарню в регіоні Калабрія проникли члени групи "Ндрангета" - мафії, про яку мало відомо за межами Італії. Але вона стала однією з найбільш небезпечних груп, яка діє в різних країнах й проводить фінансово складні кримінальні оборудки в Західному світі. За останні два десятиліття головні сім'ї "Ндрангети" вивели свої операції далеко за межі їхнього невеликого рідного регіону.

Читайте також: Может быть коллапс системы здравоохранения: в Минздраве назвали реальное число заболевших коронавирусом

Сьогодні вони контролюють велику частину імпорту кокаїну в Європу, а також контрабанди зброї, рекету й відмивання грошей. Кілька сотень автономних кланів перетворилися в найбільш успішні бізнес-групи Італії. Деякі дослідження оцінюють їхні спільні статки в 44 мільярди євро. Правоохоронці кажуть, що багатство мафії більше, ніж усіх мексиканських картелів разом.

Але серед різноманіття вигідних злочинних активностей розкрадання системи охорони здоров'я Італії стало золотою можливістю для мафії. Підкупаючи місцевих чиновників, організована злочинність змогла отримати великі прибутки від контрактів, укладених з їхніми підставними компаніями, завдяки яким злочинці встановили монополії на різні медичні послуги: від доставки пацієнтів у несправних каретах швидкої допомоги до транспортування крові, зібраної з тіл мертвих.

За всі ці послуги стягують гроші з італійських платників податків через службу охорони здоров'я, яку фінансує центральна влада, але адмініструє місцева. Таким чином, кримінальні банди отримали доступ до мільярдів євро державних коштів. Хватка кланів була настільки міцною, що лікарі в Ламеція-Терме чекали біля лікарняних палат на людей від "Ндрангета", щоб відкрити замкнені двері своїми ключами.

Розслідування Financial Times з'ясувало, що гроші, отримані завдяки всім цим злочинам, відмивалися через фінансові центри в Лондоні й Мілані. За 5 років нажиті на бідах пацієнтів лікарень в Калабрії гроші були змішані з борговими інструментами за допомогою фінансових механізмів, які зазвичай використовують хеджові фонди й інвестиційні банки. Облігації на сотні мільйонів доларів, багато з яких містили сумнівні рахунки, підписані  підрозділами системи охорони здоров'я Італії на вимогу мафії, потім були продані різним міжнародним інвесторам: від італійських приватних банків до пенсійних фондів у Південній Кореї.

Видання зауважує, що раніше не було відомо про те, що мафіозні клани, які наживаються на медичній кризі в Калабрії, використовують ринки капіталів для відмивання грошей. Це проливає світло на те, як італійська злочинна "субкультура" переросла в глобалізований злочинний синдикат і комфортно користується світовими фінансами в той же час, коли залякує місцеві підприємства.

Активи, які мафія отримувала від корумпованих лікарень, потрапляли в руки випадкових компаній-посередників, а потім змішувалися з іншими активами в боргових продуктах. Потім ці боргові папери проходили через фінансові центри в Лондоні, Люксембурзі і Мілані, й зрештою потрапляли в портфоліо клієнтів з приватних банків й хеджових фондів. З 2015 до 2018 року неоплачені рахунки на сотні мільйонів євро, підписані чиновниками муніципальних органів охорони здоров'я Калабрії, були куплені компаніями мафії. Вони могли купити несплачені рахунки з великою знижкою під державні гарантії Італії. Потім, цей борг продавали іншим фінансовим компаніям, які додавали їх до пулу своїх активів й продавали інвесторам бонди, підкріплені несплаченими рахунками.

Через кілька років після того, як чеки були продані, слідчі відділу боротьби з мафією Італії провели рейди в низці компаній, які їх випустили, за підозрою причетності до кланів "Ндрангета". Підставні компанії мафії, які працюють в секторі охорони здоров'я Італії, змогли збути чеки, отримані від регіональних органів охорони здоров'я, випадковим посередникам. А ті, в свою чергу, продали їх легітимним фінансовим компаніям. Останні ж включили їх в пакети спеціальних боргових продуктів, які продали інвесторам, спраглим до екзотичних бондів з високою дохідністю в часи рекордно низьких процентних ставок. Ці бонди не оцінювалися рейтинговими агенціями. Їх не виставляли на продаж на фінансових ринках. Натомість вони виставлялися на продаж бутиковими інвестиційними банками, деякі з яких мають офіси в лондонському "Сіті".

Читайте також: Вчені винайшли повітряний фільтр, який вбиває коронавірус та сибірську виразку

Людська ціна багаторічних розкрадань в системі охорони здоров'я Калабрії була катастрофічною. В Італії один з найвищих рівнів тривалості життя у світі. Але медична статистика регіону серед найгірших в Європі. В середньому мешканці Калабрії мають хороше здоров'я впродовж 52,9 років. І цей показник гірший, ніж в Румунії й Болгарії. Для порівняння, мешканці північного регіону Больцано в середньому живуть 70 років з хорошим здоров'ям. В Калабрії також найвищий рівень смертності серед немовлят в Італії. Десятки тисяч "медичних біженців" покидають регіон щороку, шукаючи кращого лікування в лікарнях на півночі.

Місцеві лікарі скаржаться, що лікарні в Калабрії задихаються під горами боргів, які з'явилися з вини корупції, недбальства й розкрадань. В корумпованій клініці в Ламеція-Терме слідчі відділу боротьби з мафію виявили докази поширеної халатності. Вони записали, як місцеві медики жартували, обговорюючи наміри помістити новонароджену дитину в зламаний інкубатор.

"Цього разу готуйся, що вони арештують нас", - сміявся один медик.

"Цей інкубатор з розплавленими дротами огидний. Хай сьогодні Бог милує нас всіх. Я буду вдома і молитимусь з розарієм за цю дитину", - сказав інший.

Його колега знову засміявся: "Сподіваюсь, це спрацює". В іншому документі зафіксовано, як працівник лікарні говорив про те, що пацієнт в критичному стані впав зі зламаних ношів в кареті швидкої.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини