MENU

Президент постійно порушує Конституцію. Потрібно чітко і голосно нагадали про його прямий обов’язок – В'ятрович

741 1

Президент постійно порушує Конституцію. Потрібно чітко і голосно нагадали про його прямий обов’язок – В'ятрович

У Володимира Зеленського якась особлива нелюбов до української культури, бо вже три тижні він не підписує закон про підтримку культури і креативних індустрій. Хоча кожен день зволікання зменшує шанси на виживання установ і бізнесів у цій галузі, що потерпають від руйнівних дій нинішньої влади.

Останні кілька років стали часом активного розвитку українського кіно, книговидання, туризму, створення важливих інституцій, таких як Український культурний фонд та Інституту книги. Але нова влада завдала подвійного удару по культурних індустріях – через різке скорочення бюджету і через драконівські карантинні заходи без жодних компенсацій.

Законопроєкт про підтримку культурних індустрій №3377 покликаний пом’якшити цей удар. Його співавторами стали депутати як від більшості, так і від опозиції – члени комітету з гуманітарної й інформаційної політики. Проєкт передбачає грантову підтримку культурних ініціатив та індустрій та надає їм низку тимчасових пільг.

Читайте також: Максим Колиба: Ми отримали не нового президента, ми отримали Кучму-Януковича в одному флаконі – Володимира Федоровича Кучму

Розуміючи, як люди чекають на цей закон, ми ухвалили його максимально оперативно. 16 червня він був проголосований в цілому 343 голосами, проти не було жодного голосу. 22 червня спікер направив закон на підпис президенту. І все, тиша.

Минуло три тижні, а закон так і не підписаний. Хоча стаття 94 Конституції дає главі держави 15 днів, щоб підписати або заветувати закон. Цей термін минув, і на такий випадок Конституція містить чітку вимогу: «У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений».

Читайте також: Євген Булавка: Проблема Зеленського в тому, що він живе так, ніби нічого не міняється і не помінялося десь з початку 2000-х років

Тож навіть якщо Зеленський і мав намір торпедувати закон про підтримку української культури своїм вето, він втратив таке право і зобов’язаний підписати закон.

А оскільки нинішній президент, на жаль, постійно порушує Конституцію і закони, дуже важливо, щоб представники культури чітко і голосно нагадали президенту про його прямий обов’язок.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Володиимир В'ЯТРОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини