MENU

Скнилівська трагедія: 18 років по тому

556 1

Скнилівська трагедія

18 років тому, 27 липня 2002 року, сталася Скнилівська трагедія – найбільша катастрофа в історії авіаційних шоу за кількістю загиблих.

Того дня на Скнилівському аеродромі у Львові святкували 60-ту річницю 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України. Під час завершення фігури вищого пілотажу "напівпетля" винищувач Су-27УБ впав у натовп глядачів, унаслідок чого загинули 77 осіб, включно з 28-ма дітьми, близько 250 людей постраждали.

Як усе було

27 липня 2002 року під час святкування, присвяченого 60-річчю 14 авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України, досвідчений екіпаж пілотів першого класу групи "Українські соколи" полковники Володимира Топонара і Юрія Єгорова виконували фігури вищого пілотажу. Подивитися на видовище зібралося близько 10 тисяч осіб.

Спочатку для шоу був підготовлений МіГ-29УБ зі складу 114-ї бригади тактичної авіації, однак через погодні умови він не зміг вилетіти з Івано-Франківська. Замість МіГа було піднято Су-27УБ зі складу 9-го винищувального авіаційного полку.

Читайте також: У Німеччині літак протаранив житловий будинок і загорівся: є загиблі. ФОТО. ВІДЕО

О 12:52 винищувач, завершуючи "напівпетлю" на занадто малій висоті, у спробі вийти з віражу вгору став швидко втрачати висоту. Літак спочатку зачепив дерево, потім крилом – землю, кілька разів перекинувся і влетів у натовп людей, після чого вибухнув і загорівся.

Обидва пілоти катапультувалися вже після контакту із землею й зазнали лише незначних пошкоджень унаслідок перенавантажень під час катапультування. Близько 20 машин швидкої допомоги та пожежні команди прибули для порятунку постраждалих.

Хто відповів за те, що трапилося

Покарання за авіакатастрофу понесли близько десяти людей, п'ятьох із них було арештовано.

Володимир Топонар, командир Су-27, був засуджений до 14 років позбавлення волі. Вийшов на свободу через 11 років.

Юрій Єгоров, другий пілот Су-27, був засуджений до восьми років позбавлення волі. Вийшов на свободу через 2,5 року.

Анатолій Третьяков, заступник командувача 14-го авіакорпусу, був засуджений до шести років ув'язнення.

Юрій Яцюк, заступник керівника польотами, засуджений до шести років ув'язнення.

Анатолій Лукіних, начальник служби безпеки польотів 14-го авіакорпусу, засуджений до чотирьох років позбавлення волі умовно. Також їм усім було присуджено штрафи. Ніхто з обвинувачених своєї провини у трагедії не визнав.

Читайте також: Під Києвом зіткнулися автобус, вантажівка і легковик: багато постраждалих, є жертва. ФОТО. ВІДЕО

Уже після свого звільнення в одному з інтерв'ю Володимир Топонар згадав день трагедії і розповів, що відбувалося в кабіні літака:

«Під час шоу мені потрібно було виконати кілька елементів вищого пілотажу, на них відводилися лічені хвилини. Я помітив, що тяга обох двигунів зменшилася, швидкість впала. Але причина несправності так і залишилася нез'ясованою! Тим часом на землі впевнено наказували продовжувати політ. Під час виконання останньої фігури – косої петлі з поворотом – літак став некерованим. На суді казали, що льотчик помилився через недосвідченість. Утім, у мене 27 років авіастажу, понад дві тисячі годин нальоту, я був у складі групи "Українські соколи". Такі елементи виконував десятки разів. У момент, коли Су-27 чиркнув крилом об землю, я зрозумів, що через кілька секунд загину. Однак до останнього сподівався, що винищувач ще можна підняти, повернути в небо – і докладав до цього всіх зусиль. Тоді другий пілот Юрій Єгоров натиснув на катапульту, і ми з ним удвох разом із сидіннями вилетіли в повітря».

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини