MENU

Друга хвиля COVID-19: до чого може призвести посилення карантину

1387 2

Друга хвиля COVID-19: до чого може призвести посилення карантину

Друга хвиля коронавірусу в Україні може початися в середині осені, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. У коментарі "Слово і діло" політолог Руслан Бортник відзначив, що повідомлення про другу хвилю коронавірусу малоймовірні, тому що дані щодо захворюваності в Україні не репрезентативні.

"Повідомлення про наступну хвилю коронавірусу безвідповідальне. Зараз ніхто не знає, як це все розвиватиметься навіть восени цього року. Враховуючи те, що коронавірус – інфекційне захворювання та сезонного типу, ризик того, що розпочнеться хвиля захворювань, дійсно високий. Але робити такі заяви передчасно. Влада повинна шукати нові моделі управління ситуацією в освіті, медицині, транспортній сфері та інше, щоб уникнути такої ситуації", – сказав Бортник.

Читайте також: "Червоні", "жовті", "зелені" регіони. Чому Україна не сприймає "кольорову диференціацію" COVID-19

На думку експерта, посилення карантинних заходів суспільство не сприйме й це може призвести до акцій протесту.

"Суспільство більше боїться економічних наслідків коронавірусу, ніж його самого. Враховуючи, що цьогоріч ще й вибори, очікувати повного блокування життя із закриттям транспорту не варто. Усе-таки місцева влада шукатиме компромісні варіанти, щоб це не стало причиною їхньої поразки на місцевих виборах", – пояснив політолог.

Читайте також: Україна готується до другої хвилі COVID-19, проте посилення карантину в уряді поки не планують. ВІДЕО

Він додав, що посилення карантину може також призвести до політичної кризи через те, що влада місцях не погоджується із рішенням щодо карантину.

"Малоймовірно, що нас чекають жорсткі обмеження, які ми пережили в березні чи квітні через стрімке погіршення ситуації. Показники в Україні не є репрезентативними, бо кількість тих, хто захворіли, перебуває в ручному режимі через ту кількість тестувань, яку в нас проводять. За цифрами не можна орієнтуватися. Варті уваги лише два показники: кількість шпиталізованих із коронавірусом і смертність. Оці показники більш достовірні. За цими показниками Україна сьогодні далека від кризи і завантаженість лікарень сьогодні становить 15-20%, це навіть не половина", – зауважив Руслан Бортник.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини