MENU

Білоруська ЦВК – найбільш незалежна, бо від неї нічого не залежить

322 0

Білоруська ЦВК – найбільш незалежна, бо від неї нічого не залежить

Лукашенко піде. Раніше, чи трішки пізніше, але влада, що не відчуває міри, втрачає не лише самоконтроль, а й інстинкт самозбереження.

Не готовність передавати владу в мирний спосіб через конкурентний виборчий процес - страшне явище, яке народжується поступально: знищення опонентів, самостійності органів адміністрування виборів, вільних медіа, доступу громадян до правдивої соціології, громадянських організацій, яким перекривають кисень та блокують їх роботу. Випалене поле для політичної боротьби. Пригадую «голову ЦВК» Єрмошину, яка в стані легкого алкогольного сп’яніння пару років тому після міжнародної конференції в Тбілісі своїм колегам сказала: “Білоруська ЦВК - найбільш незалежна, бо від неї нічого не залежить». Це було б смішно, якби не настільки печально. Звісно, вона не знала, що в цьому грузинському ліфті були й українські вуха... Позачергові вибори проводять, щоб випустити пар, підтвердити мандат довіри, розв’язати політичну кризу, а не гасити пожежу бензином, що робить Лука.

Читайте також: ЦИК Беларуси огласила официальные результаты выборов

Але є одне але... Коли політик починає боротись з власним народом, а не політичними конкурентами, він множить агресію проти себе. Якщо у народу не залишається шансів на вільне волевиявлення, йому доводиться йти на вулицю та протестувати. Більший опір Лукашенко породжує потужніший опір громадян, для яких це вже питання виживання, а не розвитку. Я пригадую Мінськ, який відвідувала понад два роки декілька раз щомісячно. Так, він був чистим, але затхлим і дихалося вільно лише в нашому хаотичному та задимленому Києві. Білоруси мобільні та європейські, тому їх президент може вибудовувати уявні замки про добро та зло, але при відкритих кордонах, інтернеті, не можливо закрити всім очі, вуха та роти. Не дарма президентські терміни обмежені в цивілізованих країнах з розвинутою демократією, або навіть там, де є стан транзиту.

Щиро сподіваюсь, що білоруси отримають бажану політичну гідність та повернуть собі право на самовизначення. Живє Білорусь.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ольга АЙВАЗОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини