MENU

Пасажирські перевезення: як уникнути розбірок перевізників а-ля Бровари

264 0

Завжди намагаюся підтримувати здорові ініціативи як громадян, так і держави, адже паростки цивілізації серед суцільного мракобісся потрібно доглядати та підсилювати.

Одна з вічно актуальних проблем - пасажирські перевезення автомобільним та міським транспортом. Впевнений, всі ви в курсі цієї проблеми, а більшість з вас досі не має відповіді на питання, яким органом тіла тримає кермо водій роздовбаної маршрутки, якщо руками від приймає гроші та відраховує решту. Або що, крім іконок на торпедо, захищає вас як пасажира в таксі, яким керує людина без жодного на це дозволу.

Зараз пасажирські автоперевезення - це дуже небезпечна сфера, яке паралізує рух, забирає здоров‘я, а іноді й життя пасажирів. Також в Україні явно недостатня кількість сучасних автобусів середньої та великої пасажиромісткості, графіки руху транспорту не дотримуються, механізм компенсації витрат на перевезення пільговиків недосконалий (згадайте всі ці маршруточні скандали з ветеранами АТО). Недаремно однією з умов виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є вимога законодавчо врегулювати цей хаос.

Читайте також: Перестрілка у Броварах: суд арештував ще 10 учасників, серед них — кримінальний авторитет

Нещодавно я прочитав розроблений Мінінфраструктури законопроєкт, який має на меті регламентувати роботу таксистів. В Україні - безліч служб таксі. Кількість людей, які здійснюють перевезення пасажирів на таксі, сягає 220 тисяч, це приблизно 1,1% від економічно активного населення країни. Абсолютна більшість перевізників надають послуги незаконно, не мають ліцензії і, як правило, не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Відсоток «нелегалів» серед таксистів ~ 98%. Щорічний оборот ринку внутрішніх перевезень на таксі та легковими автомобілями на замовлення ~ 40 млрд грн. Нескладно порахувати, скільки грошей не потрапило до бюджету за час існування служб таксі, але лише рахувати - мало. Потрібно встановити чіткі, єдині для всіх правила:

виходу на ринок: скасування ліцензування для внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення і заміну його на повідомлення про початок такої діяльності
забезпечення безпеки руху та відповідальності перевізників перед пасажирами

Читайте також: "Було нудно на чергуванні". Неадекватний охоронець зчинив стрілянину на автостоянці у Києві. ВІДЕО

можливість ведення діяльності у сфері перевезень пасажирів на замовлення на підставі патенту, який можна придбати строком на один місяць або рік
забезпечення надходжень податків та зборів від ведення такої діяльності (~800 млн грн на рік)
обов’язкове страхування для пасажирів, зростання якості послуг та підвищення безпеки
створення умов для чесної та прозорої конкуренції.

Все це потрібно було зробити ще вчора, адже єдиний спосіб вивести будь-який бізнес з тіні - зробити його прозорим та доступним. Інакше маршрутки і таксі залишатимуться різновидом екстремального спорту для людей, які до цього не готові, бюджет недоотримуватиме мільярди, а розбірки перевізників а-ля Бровари узвичаяться скрізь.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ІВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини