Утримуваний в окупованому Донецьку заручник намагався накласти на себе руки
Заручник російських окупантів і колаборантів ОРДО Григорій Сінченко намагався вкоротти собі віку
Про це із посиланням на заручникову матір Тетяну Гуленко повідомляє "Радіо Свобода".
Утретє полонений загарбниками мешканець Донецька власною кров’ю розписав стіни в камері. Після спроби самогубства бранця перевели до лікарняного пункту при "слідчому ізоляторі".
Читайте також: Адвокат констатував відсутність прогресу у звільненні утримуваних у Криму та в Росії заручників
"Це був також протест проти тортур. Зі слів синового адвоката, напередодні інциденту Григорія жорстоко побили так звані "слідчі". Вони вимагали, аби Гриша відмовився від захисту й змінив свого адвоката на того, якого пропонують бойовики. Він не зробив цього", – розповіла Гуленко.
Григорій Сінченко вперше потрапив у полон загарбників ОРДО ще 2016 року. Його звинуватили в "роботі на користь України", але звільнили під час великого обміну у грудні 2017-го.
За донеччаниновоми словами, тоді його підвішували наручниками, били до втрати свідомості та пропускали крізь тіло численні розряди струму. Під час одного з катувань навіть надірвали легеню, але потім, як розповідав Григорій матері вже на мирній частині країни, все ж доставили в одну із лікарень окупованого Донецька.
Читайте також: Від нацистського концтабору "Ізоляція" в ОРДО відрізняється хіба відсутністю газових камер – Асєєв
Вдруге хлопець потрапив у полон у жовтні 2019-го. Наприкінці травня 2020 року йому вдалося втекти з донецького "ізолятора тимчасового тримання". Але вже в червні російські гібридні сили знову його затримали. Тепер Сінченко фактично втретє перебуває в полоні окупантів. Мати переймається, що синові протести можуть стати приводом до нових тортур і знущань.
Останній обмін утримуваними особами на Донбасі відбувся 16 квітня. Офіс президента повідомив, що з полону звільнили 20 українців. Загарбники ОРДЛО сказали, що українська сторона передала 14 осіб.
У російському ув’язненні, за раніше озвученими даними уповноваженої Верховної Ради України із прав людини Людмили Денісової, перебувало на той час від 113 до 115 громадян України. Крім того, за інформацією СБУ, станом на 14 серпня ще 235 людей незаконно позбавлені волі в ОРДЛО.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки