MENU

Кіпр розслідує, чи законно видали "золоті паспорти" Коломойському й Боголюбову

385 0

Кіпрська газета Politis оприлюднила список громадян, які у 2008-2012 роках завдяки інвестиціям отримали так звані "золоті паспорти" Кіпру. Зараз влада країни засумнівалася у законності видачі паспортів 34 людям.

Про це повідомляє кіпрська газета Politis.

Загалом за цей період паспорти отримала 141 людина, проте 34 з них належали до групи ризику. Це ті люди, які в період подачі заяви належали до груп громадян, які були звинувачені, поміщені під варту, засуджені, або входили в групи управління компаній, на які були накладені санкції або адміністративні штрафи.

Спеціальна комісія упродовж трьох місяців має визначити, чи були порушення під час надання громадянства у 2008-2012 роках.

Як пишуть журналісти, цей перелік із відмітками передав президент Кіпру Нікос Анастасіадіс лідерам політичних партій країни. Раніше список був засекречений, але згодом гриф "таємно" зняли. Зараз Кіпр розслідує, чи законно ці паспорти видали.

Серед українців паспорти отримали:

  • олігарх Ігор Коломойський, його дружина Ірина та дочка Анжеліка;
  • один зі співвласників групи "Приват" Геннадій Боголюбов;
  • колишній секретар Ради національної безпеки та оборони України (2006-2007), співвласник корпорації "Індустріальний союз Донбасу" Віталій Гайдук та його дружина Олена;
  • керівник групи "Енергетичний стандарт2 Костянтин Григоришин (отримав українське громадянство у 2016-му).

Читайте також: "Американська мрія" Віктора Медведчука. Як проросійський політик-бізнесмен під санкціями освоює ринок нафтопродуктів у США

У листі президент Кіпру начебто вказав, що Боголюбова звинувачували в тому, що він "через кіпрську дочірню компанію привласнив суму, що дорівнює 5% ВВП України", а Коломойського звинуватили у "серії ворожих поглинань за допомогою сили та вимагань".

Що цьому передувало?

Декілька тижнів тому журналісти Al Jazeera опублікували розслідування про те, що Кіпр продавав своє громадянство корупціонерам зі всього світу. Зокрема вони згадували про ексміністра екології України та президента найбільшої української приватної газовидобувної компанії Миколу Злочевського. Найбільшу частину родовищ Burisma отримала в той час, коли Злочевський керував Мінекології, що стало предметом розслідування після 2014 року, коли Злочевський вже залишив Україну. 

Читайте також: Контрольовані Ахметовим компанії отримали в США понад $20 млн позики – POGO

Проти Злочевського розслідували кримінальні справи. Журналісти Al Jazeera вказують, що отримання громадянства Кіпру допомогло йому уникнути покарання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

Hromadske.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини