Тіла впізнати неможливо, потрібна експертиза ДНК: віцепрем'єр розповів про розслідування катастрофи Ан-26. ВІДЕО
Матір загиблого пілота повідомила, що літак був не до кінця справний, а льотчик-випробувач "Антонова" спростував деякі версії авіакатастрофи.
На місці катастрофи Ан-26 у Чугуєві під Харковом працює спеціальна комісія на чолі з віцепрем'єром Олегом Уруським. Поки вдалося з'ясувати, що літак був у справному стані, а незадовго до посадки виникли проблеми з лівим двигуном. Доступу до чорних скриньок нині немає, але їх удалося знайти. Тіла загиблих курсантів і членів екіпажу обгоріли, встановити особи без результатів ДНК неможливо.
Про це на засіданні Кабміну 26 вересня розповів Олег Уруський.
"Тіла в дуже понівеченому стані. Вони обгорілі.Не вдалося впізнати жодного тіла. Потрібна експертиза ДНК. Це займе від двох до трьох тижнів часу, тільки після цього можна буде організувати похорон", – розповів віцепрем'єр.
На борту перебували п'ять офіцерів і два прапорщики, 20 курсантів другого, третього і четвертого курсів.
"Під час планового польоту, приблизно о 20:38, командир повідомив про падіння оборотів лівого двигуна. О 20:45 відбулося зіткнення з поверхнею землі. 23 людини відразу загинули. Потім знайшли ще тіла двох людей, а двоє людей вижили. В одного були опіки – 90% поверхні тіла, він загинув. Отже, з 27 осіб, які були на борту, 26 вважаються загиблими", – пояснив Уруський.
На засіданні Кабміну також ухвалили рішення:
- відсторонити на час розслідувань усіх, хто організовував навчальний політ;
- до з'ясування обставин заборонити навчальні польоти на всіх літаках Ан-26 і аналогах;
- за місяць розібратися в причинах і зробити звіт.
"Сьогодні ухвалюємо рішення про створення держкомісії. Очолить віцепрем'єр Олег Уруський, там будуть міністр оборони, глава МВС, СБУ, Державіаслужби, перший заступник секретаря РНБО, глава Харківської ОДА, заступник голови Офісу президента, міністр охорони здоров'я та інші. До 25 жовтня дадуть звіт. Усі члени комісії вже працюють на місці", – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
На місці працюють 50 слідчих, Державне бюро розслідувань почало кримінальне провадження. Більше інформації буде після того, як правоохоронці отримають доступ до чорних скриньок.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну також повідомив, що члени сімей курсантів і членів екіпажу, які загинули в катастрофі Ан-26, отримають матеріальну допомогу в розмірі 1,5 млн грн. Згідно із законом сім'я має право на матеріальну допомогу в розмірі 750 прожиткових мінімумів, зараз це трохи більше ніж 1,5 млн грн.
Також прем'єр-міністр доручив профільним відомствам розібратися, чи були застраховані члени екіпажу і курсанти та простежити, щоб право їхніх сімей на матеріальну підтримку дотримувалося.
Читайте також: Світові лідери висловлюють співчуття Україні через катастрофу Ан-26 під Харковом
Тим часом заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко опублікував на своїй сторінці в Facebook запис з відеокамери, встановленої на одній із висотних будівель у місті Чугуєві, яка зняла останні секунди польоту Ан-26 Збройних сил України.
"Це відео має допомогти слідчим та експертам встановити, що ж трапилося після того, що командир корабля повідомив про відмову лівого двигуна і приготувався до посадки на правому. Вічна пам'ять трагічно загиблим Захисникам України!" – йдеться в повідомленні.
А Служба безпеки України зробила похвилинний розбір аварії Ан-26:
18:50 – старт навчального польоту. Закінчення планувалося на 22:50.
20:38 – командир доповів про відмову лівого двигуна.
20:40 – запит на посадку.
20:45 – авіакатастрофа.
Там запевнили, що всі польоти виконував командир. Курсанти в керуванні літаком не брали участі.
Читайте також: Пілот літака, що розбився під Чугуєвом, говорив про відмову лівого двигуна. Йому дали дозвіл на посадку, – Кучер
Також стало відомо, що один із пілотів літака ЗСУ Ан-26, який розбився біля Чугуєва, Ашраф Мсуя телефонував матері за день перед трагедією і казав, що літак був несправним. Про це матір розповіла журналістам на місці катастрофи.
"Двигуни відмовляли не раз. Він це знав. Не скаржився, просто пояснював, що машина не до кінця у справному стані", – зазначила жінка.
За її словами, син 1991 року народження, закінчив академію ім. Кожедуба.
"Він хотів служити в Україні, бути найкращим, і він був найкращим льотчиком свого класу", – сказала матір.
А льотчик-випробувач держпідприємства "Антонов" Сергій Тарасюк спростував одну з версій катастрофи, що нібито в Ан-26 відмовив один двигун і він через це впав.
За його словами, у цього літака ніколи не спостерігалося таких дефектів, передає ТСН.
Він сам багато разів відпрацьовував посадку з вимкненим двигуном, але ця машина впевнено летить на другому.
Читайте також: Врятувався дивом: одного з курсантів зняли зі смертельного польота на Ан-26 в останній момент
Відкидає пілот і версію, що двигун навмисно вимкнули в навчальних цілях. На його думку, з 20-ма курсантами на борту, та ще й у темний час доби інструктори навряд чи б таке демонстрували.
Досвідчений пілот відкинув також і версію про перевантаження, адже на борту перебувало вдвічі менше людей, ніж може перевезти Ан-26, до того ж курсанти були без багажу.
"А ось чи мали вони бути всі на борту під час навчального польоту? Залишається питання, хто саме був за штурвалами і чи справді курсанти сплутали трасу зі злітною смугою аеродрому", – зазначив випробувач "Антонова".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки