Зерна може не вистачити: озвучено тривожний прогноз щодо цін на хліб в Україні
В Україні через незвичну спекотну погоду спостерігається недобір врожаю, що може стати причиною зростання цін і дефіциту зерна на ринку.
Про це пише "Апостроф", інформує UAINFO.org.
"Зменшення врожаю вплинуло на ціноутворення на продовольчу пшеницю. Зараз ціна зросла з 6 200 гривень за тонну (в серпні) до 7 200 гривень за тонну (у вересні) в портах з ПДВ", - розповів голова Асоціації аграріїв України Олександр Василевський.
При цьому, незважаючи на менший збір врожаю на 7-10 тонн, експорт зернових навпаки зростає.
Читайте також: Українців попередили про подорожчання яєць і м'яса птиці
"Експорт зерна в 2020/2021 маркетинговому році вже перейшов позначку в 9 мільйонів тонн", - повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко.
При цьому треба відзначити, що в меморандумі про граничні експортні обсяги зерна, укладеному між Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства і учасниками зернового ринку, закладені обсяги в розмірі 17,5 мільйона тонн пшениці, тоді як в минулому маркетинговому році на експорт пішло 15, 1 мільйона тонн.
Олександр Тараненко прогнозує, що така тенденція може призвести до зростання цін і дефіциту зерна на ринку. Якщо в країні виникнуть проблеми з борошном, то його доведеться завозити з інших країн. З огляду на девальвацію гривні, імпортне борошно теж буде коштувати значно дорожче.
Читайте також: Павел Вернивский: Почему я не верю в аграрную сверхдержаву?
І, якщо вартість пшениці не так сильно відбивається на споживчій ціні хліба (витрати складають лише 15% від загальної вартості), то ціна пшеничного продукту, тобто борошна, істотно позначиться на ціннику хлібобулочних виробів (40% собівартості хліба припадає саме на борошно).
За словами Олександра Тараненка, за останні два місяці на 30% подорожчали і інші інгредієнти "головного продукту" країни - цукру і соняшникової олії.
Крім того, на вартість хліба впливає і коронавірус. Через епідеміологічну ситуацію виробники змушені витрачати більше коштів на упаковку продукції, санітарні заходи та доставку хлібобулочних виробів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки