"Слуга народу" заявила, що хоче скасувати другий тур місцевих виборів під час карантину, щоб "уберегти людей і лікарні від COVID-19"
Народна депутатка від фракції "Слуга Народу" Тетяна Грищенко зареєструвала проєкт постанови №4324. У ній пропонується не проводити другий тур місцевих виборів там, де він передбачений законом, на час карантину, а провести його вже після зняття обмежень.
Про це Грищенко написала у Facebook,, інформує UAINFO.org з посиланням на Громадське.
За її словами, основна мета постанови — «недопущення надмірного навантаження на медичну систему України» та забезпечення протидії поширенню COVID-19, грипу та інших захворювань.
«Другі тури виборів нікуди не дінуться. Проведемо після карантину. Переконана: здоров’я та життя наших громадян важливіші за будь-яку політику!» — написала Грищенко.
Що за другий тур місцевих виборів?
Вибори депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) та сільського, селищного, міського голови можуть відбуватися у два тури.
Так, на виборах очільників міст, де виборців більше 75 тисяч, повторне голосування відбудеться у випадку, якщо за результатами голосування 25 жовтня ніхто з кандидатів не набере більше 50% голосів.
Читайте також: Місцеві вибори: чому вони важливі для України? Чого очікувати українцям та як сприймати опитування Зеленського?
Як ідеться в пояснювальній записці до постанови Грищенко, другий тур місцевих виборів треба перенести, оскільки «інкубаційний період COVID-19 триває близько двох тижнів, і після проведення місцевих виборів 25 жовтня існує серйозна загроза загострення епідеміологічної ситуації в середині листопада».
Карантин в Україні 13 жовтня продовжили до кінця року. Тобто в разі ухвалення постанови Грищенко раніше січня 2021-го другий тур місцевих виборів не відбудеться.
То що, є шанс, що не всюди будуть результати виборів?
Наразі проєкт постанови Грищенко направлений на розгляд профільного комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, йдеться в картці постанови.
Читайте також: ЦВК попередила про тривалий підрахунок голосів на місцевих виборах
Пленарне засідання Верховної Ради й засідання комітетів, де постанову мають розглянути й ухвалити, почнеться аж після 3 листопада. Тобто теоретично можливість ухвалення постанови є, але часу на це небагато.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки