MENU

Financial Times: Оксфордська вакцина від COVID-19 може підійти старшим людям, і це обнадіює

589 0

Financial Times: Оксфордська вакцина від COVID-19 може підійти старшим людям, і це обнадіює Оксфордська вакцина викликає імунну реакцію у людей старшого віку / REUTERS

Вакцина, яка вважається одним з лідерів глобальної гонки препаратів проти COVID-19, викликає сильну імунну реакцію у людей старшого віку. І це обнадіює, оскільки старші пацієнти серед груп найвищого ризику.

Про це пише Financial Times з посиланням на власні джерела. Йдеться про вакцину, яку Оксфордський університет розробляє разом з AstraZeneca. Препарат провокує появу антитіл і Т-клітин у людей старшого віку. Це дає надію вченим, які шукають спосіб захистити таких пацієнтів від тяжкої форми захворювання чи смерті від COVID-19, повідомляє UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

З початку пандемії вік став виразним фактором ризику, від якого часто залежить, наскільки тяжкими будуть симптоми хвороби. Однак, з роками імунна система стає слабшою. Тож виникли побоювання, що майбутні вакцини можуть дати найменший захист людям, які потребують його найбільше.

Читайте також: В Україну привезуть 14 тисяч флаконів ремдесивіру цього тижня – МОЗ

Джерела поінформовані про результати аналізів крові на імуногенність, які були проведені для учасників випробувань вакцини старшого віку. Результати для цієї вікової групи були подібні до тих, які вчені опублікували в липні і стосувалися добровольців від 18 до 55 років. Тоді теж була зафіксована "сильна імунна реакція".

Раніше були опубліковані висновки, які говорили про те, що оксфордська вакцина провокує дві форми імунної реакції. У людей з'являються антитіла і T-клітини щонайменше на 56 днів. Ці висновки були опубліковані в медичному журналі The Lancet.

Читайте також: Українські зірки розповіли, скільки витратили на лікування COVID-19

ед вчених. Розробники найближчим часом збираються офіційно опублікувати свої дані. Оксфордський університет відмовився давати коментар виданню.

Вакцина від коронавірусу: що відомо

За даними ВООЗ, загалом у світі проводиться близько 700 випробувань вакцини від COVID-19.

Україна є учасником глобальної ініціативи ВООЗ щодо рівного доступу до майбутньої вакцини від коронавірусної хвороби.

16 жовтня заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко інформував, що Україна планує отримати вакцину від коронавірусу компаній AstraZeneca або Novavax після їх реєстрації виробниками та перекваліфікації ВООЗ. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини