MENU

Міністр окреслив головні причини катастрофи Ан-26

350 2

Головними причинами катастрофи Ан-26 на Харківщині стали систематичні порушення правил виконання польотів і контролю за ними в Харківському національному університету повітряних сил імені Івана Кожедуба

Як зазначає УП, про це під час доповіді на засіданні Кабінету міністрів заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, повідомляє UAINFO.org.

Урядовець розповів про шість факторів, у результаті яких сталася катастрофа: "Катастрофа літака Ан-26 із бортовим номером 76 сталася о 20:44 25 вересня в наслідок дії групи небезпечних факторів".

"Першим небезпечним фактором, саме який спровокував події, що в подальшому привели до катастрофи літака, стала відмова системи ПРТ 24 із системи управління лівого двигуна, що о 20:36 спричинило виникнення особливої ситуації", – зазначив чиновник.

Читайте також: Авіакатастрофа Ан-26: керівника Харківського університету ім. Кожедуба відсторонили від роботи

За його словами, після встановлення горизонтального польоту екіпаж не вирівняв тягу лівого та правого двигунів, що стало другим небезпечним фактором, який вплинув на розвиток особливої ситуації.

Третім небезпечним фактором член Кабміну назвав випуск екіпажем закрилків на етапі заходу на посадку в положенні 38 градусів, а четвертим – несвоєчасне переведення літака на зниження та помилкова побудова траєкторії зниження.

"Враховуючи додаткову тягу третього двигуна на правому напівкрилі та випущені на 38 градусів закрилки, несиметричне збільшення тяги правого двигуна… призвело до надзвичайно складної польотної ситуації", – підкреслив міністр.  

"Штучне створення несиметричності тяги силової установки було п’ятим небезпечним фактором, – додав Уруський, – що суттєво погіршував умови польоту".

"Неусунення ковзання є шостим небезпечним фактором, який обумовив перехід о 20:44 аварійної ситуацію в катастрофічну. О 20:44:49 на швидкості 100 км за годину, із кутом крену 75 градусів… літак зіткнувся з землею", – підсумував посадовець.

Читайте також: Курсант В'ячеслав Золочевський, який дивом вижив у жахливій катастрофі Ан-26 у Чугуєві, вирішив продовжити навчання й має намір стати військовим літуном

Водночас чиновник заявив, що причиною, яка сприяла виникненню такої ситуації, є загальноприйнята в університеті практика виконання на літаку Ан-26 "зльотів конвеєром", на яких через швидкоплинність процесу екіпаж не зміг ідентифікувати відмову техніки та своєчасно припинити зліт.

Також причиною є практика постійного перебільшення встановленої одночасної кількості та змішування екіпажів курсантів-штурманів і курсантів-пілотів на борту літака, порушення планової таблиці польотів, перебування на шостому польоті на борту літака осіб, які не були передбачені таблицею польотів, і те, що керівництво не припинило ці порушення.

Серед головних причин катастрофи міністр назвав:

• відсутність дієвого контролю за організацією та виконанням польотів із боку посадових осіб Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба;

• системні порушення правил виконання польотів в університеті;

• недостатня професійна підготовка екіпажу щодо дій в особливих ситуаціях. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини