MENU

У парламенті завершили підготовку проєкту держбюджету-2021 до першого читання

47 0

Комітет Верховної Ради з питань бюджету завершив підготовку проєкту закону про державний бюджет України на 2021 рік

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише голова зазначеного комітету Юрій Арістов, повідомляє UAINFO.org.

"У комітеті з питань бюджету завершено масштабну підготовчу роботу з опрацювання законопроєкту про Державний бюджет України на 2021 рік", – зазначив нардеп.

За його словами, наприкінці вересня профільні підкомітети констатували, що збільшення прогнозу деяких видів надходжень є обґрунтованим, більшість головних розпорядників заявляє про недостатність бюджетних коштів для забезпечення їхньої діяльності, а місцеві бюджети занепокоєні можливим невиконанням делегованих повноважень через недостатній бюджетний ресурс.

Нардеп зазначив, що загалом створена в Комітеті робоча група за участю Міністерства фінансів і Рахункової палати опрацювала 2451 подану пропозицію, значна частина з яких, усупереч регламентові, не були збалансованими чи були вочевидь нереалістичними.

Читайте також: Із бюджетом найгірше попереду: нардеп пояснив головний ризик, що насувається

"Для врахування всіх пропозицій необхідно близько 1,5 трлн грн, тобто фактично – ще один бюджет", – підкреслив Арістов.

Він додав, що за результатами розгляду комітет підготував проєкт постанови щодо висновків і пропозицій, положення якої узгоджено з урядом. Проєкт бюджетних висновків пропонує збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд грн і здійснити певний перерозподіл видатків. Тож з'явилася можливість підтримати пропозиції за окремими програмами.

Так, за депутатовими словами, комітет запропонував уточнити або вилучити окремі положення законопроєкту з метою їх узгодження з вимогами Бюджетного кодексу.

"Зокрема, йдеться про визначення граничних обсягів державного гарантованого боргу й державних гарантій, розподіл нерозподілених видатків на державні капіталовкладення (на підставі рішення рішення відповідної Міжвідомчої комісії), а також про забезпечення парламентського контролю над розподілом коштів за деякими бюджетними програмами", – зауважив Арістов.

Читайте також: Разумков сказав, коли Верховна Рада розглядатиме держбюджет-2021

Крім того, комітет запропонував врахувати пропозиції про збільшення бюджетних видатків на окремі програми та заходи у сфері охорони здоров'я, освіти, соціального захисту, культури, спорту; забезпечення функціонування дипломатичних установ; утилізацію твердого ракетного палива, надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам; реалізацію державних інвестиційних та інфраструктурних проєктів.

Водночас, додав нардеп, комітет пропонує надати доручення уряду під час підготовки законопроєкту до другого читання опрацювати й інші пропозиції з метою пошуку ресурсу для можливого врегулювання відповідних питань, зокрема щодо підвищення державних соціальних стандартів, насамперед – прожиткового мінімуму, виходячи з фінансових можливостей держави; збільшення окремих видатків за поданими пропозиціями, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджету та оцінки обґрунтованості додаткової потреби у бюджетних коштах; належного фінансового забезпечення оплати праці педагогічних працівників; збільшення надходжень від приватизації державного майна з відповідним зменшенням державних запозичень і граничного обсягу державного боргу.

Арістов також наголосив, що ухвалення законопроекту про держбюджет-2021 у першому читанні відкриває шлях для подальшого доопрацювання документу й надасть урядові змогу підготувати його до другого читання з урахуванням бюджетних висновків Верховної Ради. Отже, остаточне вирішення ключових бюджетних питань буде здійснене після подання Кабміном доопрацьованого до другого читання законопроекту.

За депутатовими словами, комітет із питань бюджету рекомендував Верховній Раді ухвалити підготовлений проєкт постанови щодо висновків і пропозицій до проєкту держбюджету на 2021 рік і розраховує на підтримку сесійної зали.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини