MENU

Як отримати лікарняні виплати в Україні: покрокова інструкція

536 0

Як отримати лікарняні виплати в Україні: покрокова інструкція

В Україні фінансування лікарняних виплат здійснює Фонд соціального страхування. Для цього потрібно звернутися туди зі спеціальною заявою-розрахунком.

Як повідомляється на сторінці ФССУ у Facebook, від терміну подачі заяви залежить дата фінансування матеріального забезпечення, інформує UAINFO.org.

Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:

1. Отриманий у лікарні листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера. Він визначає страховий стаж застрахованої особи та кількість днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення.

Читайте також: Для виходу на роботу після COVID-19 не потрібно надавати негативний ПЛР-тест – МОЗ

2. Листок непрацездатності передають на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації – вони ухвалюють рішення щодо надання матеріального забезпечення.

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду.

4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду, після чого здійснюється перерахування коштів на спеціальний рахунок прохача допомоги. Дізнатись, чи вже перераховано Фондом кошти, застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУ за тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків.

Читайте також: Як діяти, якщо з вами розірвали медичну декларацію? Пояснення експерта

5. Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини