MENU

Ключова проблема співпраці з МВФ – це те, що протягом останніх трьох місяців в Україні свідомо знищувалась боротьба з корупцією, – ексміністр фінансів Данилюк

788 0

Ключова проблема співпраці з МВФ – це те, що протягом останніх трьох місяців в Україні свідомо знищувалась боротьба з корупцією, – ексміністр фінансів Данилюк

Уряд України зараз зіткнувся з великою проблемою нестачі коштів для соціальних виплат. А наступного року Кабмін може зіткнутися з тим, що великий дефіцит державного бюджету взагалі не буде чим профінансувати.

На приватизацію у 2001 році можна не розраховувати, з Міжнародним валютним фондом також можуть виникнути проблеми. Таку думку виданню Obozrevatel TV висловив колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України, ексміністр фінансів України Олександр Данилюк, повідомляє UAINFO.org.

"Стосовно наступного року. Дефіцит планується дуже великий, планується профінансувати його за рахунок запозичень. Забудьте про приватизацію, ніхто не буде купувати українські підприємства, коли в державі такий безлад і коли продовжується криза. Ніхто не буде брати на себе таких ризиків", – заявив він.

Так, за словами ексміністра, залишається єдиний шлях – зовнішні запозичення, але й тут виникає низка проблем.

"Ці запозичення можливі тільки за умови, що є співпраця з Міжнародним валютним фондом. А ключова проблема співпраці з МВФ – це навіть не питання бюджету. Це питання того, що протягом останніх трьох місяців свідомо нищилася боротьба з корупцією", – наголосив Данилюк, маючи на увазі ситуацію конституційної кризи в країні.

"Це створило дуже серйозну перепону для продовження співпраці з цією організацією", – переконаний він.

Читайте також: Місія МВФ приїде, коли буде зрозуміло, що відбувається з КС, проєктом бюджету і Нацбанком, – глава НБУ

Данилюк додав, що для міжнародних інвесторів і фінансових інституцій не суттєво, хто саме винен у ситуації, що склалася – Конституційний суд чи інші структури української влади.

"Насправді, життя досить жорстке. Є Україна, є влада в Україні, є Конституційний суд. Інвестори дають гроші Україні, МВФ працює з Україною. Не вдасться одній частині влади в Україні перекинути провину на іншу", – підсумував він.

Олександр Данилюк прокоментував також ситуацію, пов’язану з тим, що уряд України зараз зіткнувся з великою проблемою нестачі коштів для соціальних виплат. Як вважає ексміністр, причина цього полягає в популістських діях влади.

"Делегація НБУ і Мінфіну веде перемовини у Вашингтоні, але мені здається, дуже важко до чогось домовитись у такий короткий термін. Уже говорять про те, що давайте друкувати гроші. І я розумію, тому що в них немає іншого виходу. Питання: навіщо до цього треба було доводити?" – наголосив він.

Данилюк назвав рекордним дефіцит державного бюджету 2020 року, який станом на вересень перевищив 80 мільярдів гривень.

"Його планували профінансувати за рахунок запозичення, передусім, за кордоном. Але треба не витрачати гроші та сподіватися, що наприкінці ти отримаєш кредити, але й оцінювати, що будемо робити, якщо ці кредити не зможемо отримати", – зазначив ексміністр.

Читайте також: Ексрадник Єрмака заявив про масштабні махінації на будівництві доріг за рахунок Covid-фонду​​​​​​​

"Залишіть хоч щось, щоби виконати свої зобов’язання перед громадянами України, зокрема, щодо соціальних платежів. Цього не було зроблено. Зараз залишається трохи більше місяця, і в уряду величезна проблема – де ж знайти гроші", – констатував він.

Відповідаючи на запитання, хто припустився "ключового промаху", що призвів до такої ситуації, Данилюк сказав: "Ключовий промах – це не промах міністра фінансів. Ключовий промах – це влада. Один міністр фінансів не може зупинити популізм усієї влади".

"Влада хоче подобатись, і вона з радістю витрачає кошти платників податків для того, щоб їм подобатися. І не сприймає серйозно ті ризики і виклики, які стоять перед країною. Це ключова проблема", – підсумував він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини