MENU

Політолог: Зеленський боїться називати олігархів – замовників кризи

1062 1

Політолог: Зеленський боїться називати олігархів – замовників кризи

Президент Володимир Зеленський захворів на Covid-19, перебуває у лікарні "Феофанія". Також позитивний тест на коронавірус отримав голова Верховної Ради Дмитро Разумков, заявив, що лікується вдома. На Covid-19 захворів і перший віце-спікер Руслан Стефанчук. Наступного тижня засідання парламенту вестиме заступник голови ВР Олена Кондратюк.

Вплив ковіду відчувається у суспільстві, бізнесі, медицині. Все у комплексі це впливає на політичну ситуацію, пише політолог Микола Давидюк, для Gazeta.ua, інформує UAINFO.org.

Не нагнітав би те, що зараз розкручують, мовляв Разумков – наступний президент. Президентськими виборами поки що не пахне. Просто спікер поводиться більш адекватно, ніж президент. Він – молодий, але досвідчений. Зараз грає роль незалежного, командного спікера.

Зрозуміло, що Тищенкові хотілося би давати задачі Разумкову. Але хто такий перший, а хто – другий. Разумков не дав колонізувати ресторанним ділкам у політиці посаду спікера. Коли подзвонили, порішали, давай роби. Багатьом це не сподобалося. При цьому Разумков не почав грати у свою гру. А те, що не дає собою крутити – це нормально.

Читайте також: Конституційна криза: Разумков закликав "не займати позицію страуса"

Президент пішов на самоізоляцію, теж став однією із жертв хвороби. Зеленський поводився занадто вальяжно щодо ситуації – кава у кафе на карантині, фотографування без масок і велика кількість людей.

Він налагодив систему тестування в Офісі, але не налагодив її в країні. Тому логічно, що хтось міг легко занести інфекцію.

Щодо конституційної кризи, Зеленський певно не зрозумів, що сталося взагалі. Не думав, що таке може бути. Рік жив у супервисокому рейтингу, теплій ванні. А тут виходить суд, вмотивований олігархічними силами – один близький друг президента, а другий кум Путіна. Але Зеленський їх називати боїться. Намагається із ними далі грати.

Президент написав статтю для Financial Times. Але про що вона? Якщо говориш про боротьбу, вихід із кризи – називай прізвища замовників. Не називаючи прізвища замовників, вийти з конституційної кризи буде неможливо.

Читайте також: У парламенті зробили крок до поглиблення конституційної кризи – юрист

Друге. Потрібна реальна судова реформа. Не заміщення одного-двох суддів.

Є ситуація, Зеленський має з неї вийти. Те, як виходить – неправильно. Не можна порушувати закон заради блага. Бо це таке саме порушення. Породжуючи незаконність, потім самі стаєте її жертвою.

Потрібне конституційне рішення. Рішення треба винести з кабінету на Банковій у парламент. Щоб там об'єдналися і вирішили. Зеленському сподобалося – давайте розпустимо, але це породжує ще більшу проблему. Якби ми не ставилися до суддів КСУ, але президент поводиться не краще.

Зараз для парламенту одні з головних питань – бюджет і вихід із конституційної кризи.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Микола ДАВИДЮК, для Gazeta.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини