MENU

Більше половини жителів Закарпаття виступають проти ідеї подвійного громадянства – опитування

349 1

Більше половини жителів Закарпаття виступають проти ідеї подвійного громадянства – опитування

53% жителів Закарпаття виступають проти ідеї подвійного громадянства.

Як передає кореспондент УНІАН, про це аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Андрій Сухарина повідомив під час публічної дискусії на тему: “Закарпаття як український фронтир: які суспільні настрої у найбільш західному регіоні України”, представляючи результати соцдослідження, де є загальна вибірка серед населення регіону й окрема вибірка серед представників національних меншин, інформує UAINFO.org.

При цьому він зазначив, що 34% респондентів підтримують ініціативу щодо запровадження в Україні подвійного громадянства. В той же час серед представників національних меншин понад половина опитаних - 52% - повністю або частково підтримують ймовірне подвійне громадянство, а проти лише 12%.

За його словами, опитувані зазначили, що основна мотивація отримання закордонного паспорту для жителів Закарпаття полягає у можливості отримати працевлаштування за кордоном (54,4%), а також для постійного проживання в іншій країні (40,8%). Серед національних меншин ця мотивація ще більш помітна, де на можливість працевлаштування вказували 9 з 10 опитаних.

Читайте також:  Ситуація з подвійним громадянством нагадує ситуацію з обігом короткоствольної зброї: у злочинців вона є, а чесним людям – зась

Сухарина додав, що, згідно з результатами опитування, «загрози сепаратизму в Закарпатті немає», тому що лише 3% опитаних бачать Україну як федерацію і лише 0,5% говорять про сепаратизм. Він зазначив, що серед представників національних меншин також не фіксується підтримки сепаратизму чи федералізації (2% і 5% відповідно).

Водночас Сухарина додав, що 31% опитаних представників нацменшин не відповіли на це запитання і сказали, що важко їм визначитися. За його словами, ці люди трохи ізольовані від загального політичного дискурсу. Він зазначив, що на Закарпатті опитані, в першу чергу, ідентифікували себе як жителі регіону.

«Саме по собі це не є загрозою сепаратизму, але це постійно треба тримати в умі, якщо ми не хочемо колись зіткнутися з цією проблемою», - наголосив Сухарина.

Крім того, за даними опитування, на Закарпатті збільшується підтримка тези про перебування у складі унітарної України з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад у сфері розподілу та спрямування бюджетних коштів і місцевих доходів, що є загальним трендом децентралізаційних процесів.

Читайте також: СБУ пропонує заборонити йти на вибори особам з подвійним громадянством

Також опитування показало, що серед населення Закарпаття загалом спостерігається високий рівень толерантності до представників різних національностей. При цьому зазначається, що серед оцінок відносно велика кількість негативних є тільки стосовно росіян (що можна пояснити війною) та ромів. Однак, і стосовно цих етнічних груп кількість неприязні не перевищує 13%. Дещо гіршою є ситуація з толерантністю серед представників національних меншин Закарпаття. Так, відносно високі показники несприйняття фіксуються стосовно ромів (24%) та арабів (19%). Трохи гірше сприйняття росіян і американців (11% і 8% відповідно).

Опитування було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології 24 серпня - 6 вересня 2020 року. Загалом було опитано 1 тис. респондентів – 500 респондентів за репрезентативною вибіркою в Закарпатській області (в 6 містах та 15 селах) та 500 респондентів з числа національних меншин (з них 300 угорці та 200 представники ромської, румунської та словацької громад) у місцях компактного проживання. Максимально випадкова похибка вибірки (без урахування додаткової вибірки національних меншин та без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 4,4% з ймовірністю 0,95. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини