MENU

Про могилу – в один клік: постав віртуальний некрополь українських емігрантів

457 0

24 листопада в Україні з’явилася геоінформаційна система, що збирає, класифікує та оприлюднює інформацію про поховання українських емігрантів

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише благодній фонд "Героїка", повідомляє UAINFO.org.

Проєкт презентували Український інститут національної пам'яті та "Героїка". На сайті вже розміщено інформацію про 2641 могилу та 284 кладовища. Однак це лише початок, запевнили у благодійному фонді.

"За посиланням кожен може швидко та безкоштовно відшукати інформацію про могилу певної особи за ім’ям і прізвищем, за датою чи місцем народження або смерті. В один клік можна вивести на екран список українських художників, дипломатів чи, наприклад, математиків, похованих закордоном; переглянути розташування могил чи певного цвинтаря на карті", – мовиться в повідомленні.

Читайте також: Чому зникають могили видатних українців?

Кожній персоналії на сайті присвячена окрема сторінка, що містить біографічну довідку, координати та фото могили, відомості про стан місця поховання та статус оплати.

Член правління "Героїки" Андрій Ковальов зазначив, що в рамках проєкту фонд надав фотоархів на майже 15 тис світлин могил українських емігрантів, здебільшого у США та Канаді. А також розповів про могили вояків Армії УНР на території держав ЄС, оплату яких здійснює "Героїка".

Читайте також: Про що цвинтар розкаже. ФОТОРЕПОРТАЖ

Ковальов запропонував активізувати роботу з перенесення таких могил до України, зокрема на алею почесних поховань Державного історико-меморіального лук'янівського заповідника, де вже перепохований Олександр Олесь. 

Також представник "Героїки" закликав українців по всьому світу згуртувати зусилля довкола збереження місць поховань борців за незалежність України й не допустити їхнього зникнення.

Голова наглядової ради "Героїки" Ростислав Мартинюк, присутній на презентації сайту, висловив надію, що взірцева праця посольства України в Чеській Республіці з реставрації та оплати оренди поховань українських емігрантів буде поширена й на інші держави, зокрема на регіон Латинської Америки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини