MENU

Дві причини запровадити жорсткий карантин зараз, а не за місяць

976 1

Здається, вже всі, принаймні у владі, зрозуміли, що без жорсткого карантину бодай на два-три тижні катастрофічний сценарій розвитку епідемії не зупинити

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Тарас Шамайда, повідомляє UAINFO.org.

Обговорюють два варіанти часових рамок такого карантину: приблизно із 7-го по 23 грудня та приблизно із 28 грудня по 15 січня. І, судячи з усього, адміністрація Зеленського схиляється до другого варіанту, мотивуючи це тим, що багато людей і бізнесів і так під час різдвяно-новорічних свят не працюватимуть.

Читайте також: Карго-культ замість стратегії: заривати гроші в асфальт навчилися, а готувати країну до пандемії – ні

Проте, як на мене, значно розумніше зробити локдаун саме у грудні, і чимшвидше. На це є щонайменше дві вагомі причини: 

1) Попри бадьорі реляції влади – медична система вже не витримує. Лікарні переповнені. Нерідко від ковіду вмирають люди, які могли б жити, якби їм вистачило кисню й уваги лікарів. Які б маніпуляції зі статистикою захворюваності не робила влада, очевидно, що вона стрімко зростає. Чекати ще місяць – злочин, бо тоді нинішні 15 тисяч нових захворювань перетворяться на 25–35 тисяч, а близько 200 смертей щодня – на 400–600. Треба збити цю хвилю зараз, звівши фізичні контакти між людьми до мінімуму.

2) На Новий Рік і Різдво люди все одно збиратимуться й зустрічатимуться, ніякий локдаун у цей час не спрацює. Влада може лише створити проблеми для людей і туристичного та транспортного бізнесу, ускладнивши можливість поїхати на свята до родичів чи на природу. Лише уявіть, скільки квитків уже куплено, заброньовано готелів тощо. Але влада ніяк не перешкодить людям піти до церков чи в гості одні до одних. Та й поїздок багато хто не скасує, просто їхатимуть у напівлегальному й переповненому транспорті з усіма епідемічними наслідками.

Читайте також: Портников пояснив, чому влада провалила боротьбу з епідемією

Різниця буде лише в тому, чи відбуватимуться різдвяно-новорічні свята в умовах більшого або меншого числа хворих. Стрибок захворюваності після свят так чи інакше матиме місце. Але одна річ, коли це стрибок із рівня 30 тисяч хворих на день, якщо тягнути з локдауном іще місяць. І зовсім інша – стрибок із рівня, скажімо, 5 тисяч хворих на день після грамотно проведеного у грудні жорсткого карантину.

P. S. Тут люди пишуть, що 22 гркдня – концерт "Кварталу" в палаці "Україні". Додав картинку.

Може, і справді мотивація влади значно примітивніша? Зрештою, закрили ж клоунократи кордон для всіх іноземців (!) – аби не пустити хасидів до Умані.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШАМАЙДА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини